Į žiniasklaidą kreipėsi gyventoja dėl vieno nebarstomo ir, jos manymu, pavojingo kelio, kuriuo kasdien mokyklinis autobusas vežioja vaikus. Plačiau pasidomėjus Šveicarijos seniūnijos keliu paaiškėjo, jog dėl jo galimai per menkos priežiūros gyventojai teiravosi ir anksčiau, teikė klausimus ir seniūnijai, ir savivaldybės administracijai. Po gautų paaiškinimu dėl minėtosios problemos, savivalda žada papildomai atkreipti ir Šveicarijos seniūno, ir autobuso vairuotojo dėmesį.

Baisu dėl vaikų saugumo

"Kalba vyksta apie kelią Šveicarijos seniūnijoje, link Bartonių, užsukus nuo plento. Tenka karts nuo karto juo važiuoti. Niekad nebarstomas, važiuoja sunkvežimiai pakrauti skalda, žvyru, greitis nemažas, ir dar trijų mokyklų autobusėliai vaikus vežioja Šveicarijos, Užusalių (bent vežiojo anksčiau) ir Karmėlavos. Šveicarijos mokykla kreipėsi į seniūniją - atsakymas, kelių priežiūrai skirta tam tikra suma lėšų metams ir jie nieko padaryti negali, maždaug sukitės, kaip norit, patys....", - rašo moteris ir tvirtina, kad iš tikrųjų baisu dėl vaikų saugumo, ar bus laukiama, kol nelaimė atsitiks.

Ir seniūnija, ir savivaldybė jau teikė paaiškinimus  

Susisiekus su Šveicarijos seniūnijos seniūnu Algirdu Paplonskiu, gautas patikinimas, kad asmenys, kurie kiek anksčiau buvo kreipęsi į seniūnija, jau yra žodžiu bei raštu gavę ir seniūnijos, ir savivaldybės administracijos paaiškinimus dėl minėtosios problemos.

Apie minėtą kelią ir jo priežiūrą išsamų atsakymą pateikia Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

„Automobilių kelių priežiūra tiek technologiniu, tiek organizaciniu požiūriu visiškai priklauso nuo oro sąlygų. Dėl nepastovių (temperatūros, kritulių ir pan.) parametrų ir trukmės, žiema lieka nenuspėjamu ir sunkiu metų laiku eismo dalyviams. Tai turi įtakos eismo dalyviams bei pėstiesiems, prekių ir paslaugų srautams. Atšiaurios žiemos sąlygos ir priemonės (kurios dėl jų taikomos), turi įtakos infrastruktūros eksploatacijos terminams, saugumui ir galimybėms ja naudotis. Vietinės reikšmės kelius prižiūrinti seniūnija organizuoja kelių priežiūrą žiemos metu, organizuoja sniego valymą nuo kelių, pradėdama nuo tankiausiai apgyvendintų teritorijų ir įvertindama technines ir finansines galimybes. Deja užtikrinti nuolatinę aukščiausios kokybės visų kelių priežiūrą seniūnijos neturi pakankamai technikos ir lėšų.

Seniūnijų prižiūrimi keliai turi atitikti III priežiūros lygį pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2015-11-26 d.  Įsakymą Nr. 540 „Dėl Lietuvos valstybinės reikšmės automobilių kelių priežiūros žiemą vadovo patvirtinimo“:

III – žemas priežiūros lygis turi užtikrinti eismo saugumą ir kelio tinkamumą naudoti, tačiau skiriamas mažas dėmesys kelio estetinei būklei. Neužtikrinamas kelio arba jo atskirų elementų ilgaamžiškumas. Galimi eismo nutrūkimai esant polaidžiui, sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms žiemą. Pridedamas failas „Keliai.png“ 3.3 pav. III rajoninio kelio priežiūros lygio vizualūs pavyzdžiai.

 

Jūsų minimas kelias valomas ir barstomas (pagrindinė nuotrauka - red.past.), tik galimai ne tokiu dažnumu, koks būtų pageidaujamas. Vaikus į mokyklą vežantis geltonojo autobuso vairuotojas yra kompetentingas vežti keleivius ir gebantis įvertinti oro sąlygas bei pasirinkti tinkamą greitį. Žinoma, eismo įvykių rizika visada yra, net ir esant geroms oro sąlygoms, todėl jūsų susirūpinimas pilnai suprantamas. Atkreipsime papildomai seniūno ir vairuotojo dėmesį“, - rašoma pateiktame atsakyme.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: