Dar 2018-aisiais metais Jonavoje, Taurostos gatvėje, už „Žibalo“ degalinės, įkurtos naminių gyvūnėlių kapinės. Nuo to laiko toje teritorijoje atsirado ne vienas antkapis ar žemių kauburėlio likutis, liudijantis, kad žmonės naudojasi suteikta galimybe patiems palaidoti savo augintinį. Kapinaitėmis naudojasi ir į redakciją paskambinusi moteris, kuri tikino jose pasigendanti tvarkos. 

,,Norėčiau, kad iškeltumėt klausimą dėl gyvūnų kapinių šienavimo. Į jas įeiti neįmanoma, o šiais metais tuo labiau - net nesimato tų kapinaičių. Žmonės sau apsirauna, bet šiaip tai ten yra baisi situacija", - savo pastebėjimus išdėstė skaitytoja. 

Susisiekus su Jonavos miesto seniūnija, paaiškinta, kad kapinaitės šienaujamos kartą į metus.

,,Kadangi gyventojai patys laidoja savo gyvūnus (nereikia prašymų ir t. t.), prie gyvūnų kapinių esančioje informacinėje lentoje pateikta visa gyvūnų laidojimo tvarka (vadovaujantis LR VMVT direktoriaus 2005 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr.B1-459 „Dėl gyvūnų augintinių gaišenų tvarkymo veterinarijos reikalavimų“). Gyvūnų gaišenas jų savininkai ar tretieji asmenys laidoja nemokamai (neimamas žemės mokestis). Už gyvūnų kapelių priežiūrą atsakingi savo mylimus gyvūnus palaidoję asmenys. Užlaidotą teritoriją yra sudėtinga šienauti, nes sukrauti kapelius žymintys akmenys, tvorelės ir kt. kliūtys trukdo, gadina ir laužo darbo priemones.

Gyvūnų kapinių teritoriją prižiūri miestą tvarkanti įmonė UAB „Jonavos paslaugos“ (žolė nupjaunama vienąkart per metus, atžymimos kapavietės kuoliukais, kad nebūtų laidojama bet kaip, o iš eilės, tvarkingai, bet deja matosi, kad gyvūnai jau pradėti laidoti už kapinėms priskirto sklypo ribos)", - rašoma seniūnijos atsakyme.  

Čia pat pabrėžiama, kad gyvūnus laidoti gali ne tik Jonavos ir Jonavos rajono gyventojai. 

,,Juk ne visi turi sodo sklypus, kaimo sodybas ir pan., kad galėtų palaidoti savo mylimą gyvūną. Apskaitos, kas ir ką palaidojo, nevedame.

Nemanome, kad teisingai reikalaujate iš seniūnijos, kad gyvūnų laidojimui skirtą teritoriją prižiūrėtų tik seniūnija. Gyventojai irgi turėtų prisiimti pareigą ir sutvarkyti augančias žoles palei savo augintinių kapelius", - teigė seniūnija.

UAB ,,Jonavos paslaugos" atkreipė dėmesį taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad gyventojai neretai palaidoja savo augintinį, o vėliau jo kapavietės nelanko bei neprižiūri. Dėl to šienavimo darbai tampa itin sudėtingi. Jei gyventojai ir patys imtųsi bent minimalių tvarkymo darbų, tvarkingai nušienauti kapinaites būtų kur kas paprasčiau.

Nepaisant to, kapinaitės šienavimo darbų sulauks jau rytoj.

Artimiausiu metu seniūnija ketina atnaujinti ir jų sklypo ribas.

Archyvo nuotr.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: