Artėja ilgasis Vėlinių savaitgalis, kuris bus kitoks nei įprasta. Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, jį Kauno apskrities VPK Jonavos r.  policijos komisariatas pasitiks sustiprintomis pajėgomis. Bus intensyviau dirbama viešose lankytinose vietose, o prie kapinių kreipiamas dėmesys eismo saugumo užtikrinimui. Atkreipiamas dėmesys į eismo organizavimo pokyčius prie Jonavos Šmatų kapinių (Nuotraukų galerijoje - eismo organizavimo schema). 

Tinkamai susiplanuokime laiką

„Pirmą kartą šiais metais Vėlinės yra nedarbo diena. Manyčiau, tai yra gerai, nes tie, kurie ruošiasi lankyti kapus, per tris dienas tinkamai susidėlios savo vizitus.  Todėl raginčiau važiuoti visas tas dienas, kad pasiskirstytų srautai ir būtų kuo mažiau nepatogumų.

Be abejo, visas tris dienas pajėgos bus sustiprintos – reguliuosim eismą, padėsim žmonėms, tačiau daugiausiai dėmesio skirsime pirmai dienai.  Svarbiausia, paisykite policijos pareigūnų, policijos rėmėjų nurodymų, patarimų – kiekvienam atvykusiam geranoriškai nurodysim, kur lengviau ir arčiau yra galimybė privažiuoti. Nestovinėkite, neklausinėkite, nesipiktinkite - taupykite visų laiką, klausykite patarimų ir išvengsime bereikalingų spūsčių“, - kalba Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas.

Keičiasi eismo organizavimas

Pagrindinės kapinės yra prie intensyvaus Jonava – Kėdainiai kelio. Siekiant suvaldyti eismo intensyvumą, lapkričio 1 - ąją čia keičiasi eismo organizavimas.

 „Eismas bus organizuojamas kaip ir pernai - ratu. Įvažiavimas į Šmatų kapines bus kryptimi nuo Jonavos, sukant į dešinę. Prie naujųjų kapinių bus atverti vartai išvažiavimui į Kėdainių kelią. Važiuojantiems nuo Kėdainių pusės sukti į kairę, į kapines, nebus galima. Jiems teks važiuoti iki eilės galo, jei tokia susidarys, ir tik tuomet iš bendros eilės nuo Jonavos pusės, pasukti į dešinę pusę“, - eismo pokyčius aiškina Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas.

Rekomenduojama į kapines atvykti viešuoju transportu. Autobusai ir atveš, ir išveš iš pagrindinės kapinių aikštelės.  

Bus stebimi žmonių susibūrimai

Vertinant šių dienų riziką dėl Covid – 19, pareigūnai ragina nesibūriuoti grupelėmis, nuo kitų asmenų laikytis saugaus atstumo.

„Policija tolerantiškai vertins žmonių elgesį – jei asmenys reaguos į perspėjimus, laikysis taisyklių, tikrai išvengsime nesusipratimų. Tačiau piktybiškai nusiteikę asmenys gali sulaukti sankcijų. Bet, manau, kad žmonės jau pirmosios bangos metu išmoko saugiai elgtis, tad tikiu, kad nesusipratimų išvengsime“, - teigia Š. Martinkėnas.

Saugokite save ir aplinkinius  

Policija akcentuoja abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų atsakomybę dėl saugaus dalyvavimo eisme ir pabrėžia, kad vairuotojai turi laikytis jiems privalomų reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas.

Policija kartu įspėja gyventojus pasirūpinti savo turto saugumu: nepalikti automobiliuose vertingų daiktų, išlipus iš automobilio – užrakinti, išvykstant iš namų nepalikti atidarytų langų, užrakinti duris, paprašyti kaimynų, kad pasidomėtų, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).

Keliaujantiesiems linkime saugiai pasiekti kelionės tikslą ilgąjį Vėlinių savaitgalį.

Nuotraukų galerijoje - eismo organizavimo schema 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: