Nors šiuo pandemijos laikotarpiu sveikatos priežiūros specialistai ir siūlo vengti grynųjų, tačiau rajonų viešajam transportui sudėtinga įdiegti elektronines atsiskaitymo priemones. Pastarųjų pasigedo ir portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Ingrida, kuri teiraujasi dėl galimybės Jonavos autobusuose atsiskaityti už bilietus bekontakčiu būdu.

"Dažnai tenka šiuo laikotarpiu važinėti autobusais Jonava - Kaunas ir labai darosi įdomu dėl to, kad šiuo metu labai svarbu išvengti bet kokio kontakto, tačiau taip nėra ir bilieto pirkimas vyksta grynųjų pinigų atsiskaitymu. Tai mano klausimas būtų toks, ar būtų galimas atsiskaitymas bekontaktėmis banko kortelėmis? Manau dauguma tikrai jas turi ir naudoja", - portalui rašo Ingrida.

Apmaudu, tačiau kol kas dėl techninių trukdžių atsiskaityti autobusuose bekontakčiu būdu nėra galimybės.   

„Šiuo metu tokios galimybės nėra. Valstybinėje mokesčių inspekcijoje priemiestiniam transportui registruoti kasos aparatai nesąveikauja su kortelių skaitytuvais, o jei ir sąveikauja - yra transakcijų trukdžiai. Galimybės autobusuose atsiskaityti per nuotolį nebus tol, kol nebus registruoti naujos kartos kasos aparatai, o tai galimai bus atlikta tik kitais metais. Kai tik kasos aparatų gamintojai registruos savo naujos kartos aparatus Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, mes turėsim galimybę pradėti naudoti išmanias technologijas ir savo autobusuose“, - teigia UAB "Jonavos autobusai" direktorius Otaras Urbanas.

Atsiskaitant grynaisiais pinigais, su savimi turėkite smulkių grynųjų pinigų arba tikslią bilieto kainos sumą, kad vairuotojui nereiktų ieškoti grąžos. Taipogi prašoma vengti didesnės vertės banknotų.

Asociatyvi pixabay.com nuotr. 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: