2023 m. spalio mėnesį Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro specialistai ir klientai turėjo unikalią galimybę išplėsti savo žinias ir patirtį dalyvaudami Erasmus+ projekte „Inovatyvūs darbo su neįgaliaisiais metodai“ (Nr. 2021-1-LV01-KA210-ADU-000027405). Projekto metu jie lankėsi Latvijos mieste Jelgavoje ir dalyvavo konferencijoje, kurios metu susipažino su įvairiomis darbo su neįgaliaisiais metodikomis bei pasidalino savo gerąja patirtimi, pristatydami savo naudojamas metodikas dirbant su šviesos stalu. Tai buvo puiki galimybė ne tik susipažinti su kitos šalies neįgaliųjų bendruomenės veikla, bet ir palyginti skirtingas priemones ir metodus, naudojamus darbui su jais.

Vienas iš svarbių šios kelionės momentų buvo Jelgavoje vykusi ekskursija. Dalyviai turėjo galimybę pamatyti miesto gyvenimą, susipažinti su vietiniais žmonėmis, sudaryti naujus draugystės ryšius. Kelionės metu Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro komanda aplankė vietinį Dienos centrą, kuris dirba su neįgaliaisiais, buvo pasisemta žinių kaip panaudoti medieną rankdarbiams. Be to, Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro atstovai aplankė saldainių fabriką, kur jie sužinojo, kaip gaminami saldainiai, paragauti skirtingų saldumynų bei parsivežti dovanų savo pačių pagamintų skanumynų. Taip pat projekto metu Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro komanda susipažino su Latvijos specialistų naudojamais metodais bei patys pristatė šviesos stalo panaudojimo galimybes ir Emocijų sodo metodiką, kurios pagalba galima kartu su klientais nagrinėti jų emocijas, patyrimus bei pojūčius.

Erasmus+ projektas ir konferencija „Inovatyvūs darbo su neįgaliaisiais metodai“ suteikė Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro komandai neįkainojamą patirtį ir naujų idėjų darbo su neįgaliaisiais srityje. Šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip tarptautiniai mainai gali praturtinti žmonių patirtį ir prisidėti prie neįgaliųjų bendruomenių gerovės.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: