Ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ir kooperatyvams investicijoms į žemės ūkio valdas šiemet skirta 127,5 mln. eurų paramos. Lapkritį priimamoms paraiškoms numatyta 50,5 mln. eurų Europos Sąjungos ir valstybės lėšų. O gruodį dar didesnius investicinius projektus bus galima įgyvendinti ES ekonomikos gaivinimo  priemonės (EURI) lėšomis – tam bus skirta net 77 mln. eurų.

Pasinaudojus Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ bus galima statyti naujus gamybinius pastatus ir rekonstruoti jau esamus, sutvarkyti valdos infrastruktūrą, įsigyti žemės ūkio technikos ir kitos reikalingos įrangos.   

Daugiausia paramos sulauks pienininkystės sektorius – 27 mln. Eur iš KPP bei dar 30,6 mln. Eur iš EURI, mėsos sektorius – 15,5 mln. Eur iš KPP ir 21 mln. Eur iš EURI, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektorius – 8 mln. Eur iš KPP ir 25,4 mln. Eur iš EURI (iš jų šildomiems šiltnamiams – 12 mln. Eur, o lauke auginamoms daržovėms, vaisiams, uogoms – 13,4 mln. Eur).

Kiekvieno sektoriaus – pieninės galvijininkystės, mėsinės gyvulininkystės, kiaulininkystės, paukštininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės – paraiškos bus vertinamos pagal tam sektoriui nustatytus atrankos kriterijus.  Balai suteikiami atsižvelgiant į gamybos padidinimą, aplinkos išsaugojimą ir tvarią plėtrą, klimato kaitos švelninimą. Pagal žemės ūkio sektorius bus sudaromos ir paramos paraiškų pirmumo eilės. 

Paramos lėšos padengs pusę visų tinkamų išlaidų – kitą pusę investicijoms reikalingų lėšų ūkininkai turės investuoti patys. Tačiau kolektyvines investicijas įgyvendinantiems pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams ir jauniesiems ūkininkams, pateikusiems paramos paraiškas penkerių metų laikotarpiu nuo įsikūrimo dienos, bus kompensuojama net iki 70 proc. tinkamų išlaidų. 

Pareiškėjai, kurie kreipsis lapkritį, vienam projektui galės gauti iki 300 tūkst. Eur paramos. O štai EURI parama vienam projektui bus daug didesnė: pieninės galvijininkystės ir mėsos sektoriuose – iki 1,5 mln. Eur, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriuje – iki 8 mln. Eur (uždaro grunto) ir 4 mln. Eur (atviro grunto).

Visu 2014–2020 metų laikotarpiu, įskaitant ir 2021-2022 metų pereinamąjį laikotarpį, vieno pareiškėjo didžiausia gaunama EURI parama pieninės galvijininkystės ir mėsos sektoriuose negalės viršyti 2,1 mln. Eur, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriuje – 18 mln. Eur (uždaro grunto) ir 4,6 mln. Eur (atviro grunto). O susijusių įmonių ir sutuoktinių didžiausia bendra gautos paramos suma minėtuoju laikotarpiu pieninės galvijininkystės ir mėsos sektoriuose negalės viršyti 2,5 mln. Eur, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriuje – 18 mln. Eur (uždaro grunto) ir 5 mln. Eur (atviro grunto).

Paraiškas ES ir valstybės paramai gauti Nacionalinės mokėjimo agentūros teritoriniams padaliniams galima teikti lapkričio 3 – 30 dienomis, o EURI paramai – gruodžio 1 – 30 dienomis. 

Veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo pereinamuoju 2021-2022 metų laikotarpiu taisykles galima rasti čia.

Veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinimo EURI lėšomis taisykles galima rasti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: