Jau pačioje rungtynių pradžioje Jonavos tinklininkės pirmavo, kai pirmuosius taškus pelnė praėjusią savaitę gimtadienį šventusi Jekaterina Kovalskaja. Taip prasidėjo Jonavos „Aušrinė“ komandos viešnagė Estijoje, kur praėjusį savaitgalį jonavietės žaidė dvejas rungtynes su šios šalies ekipomis. 

Šeštadienį 2022-2023 metų Optibet Baltijos moterų tinklinio lygos čempionate jonavietės rungtyniavo Voru mieste su „Barrus/Voru VK“ klubu. Jau minėtoje susitikimo pradžioje „Aušrinė“ tinklininkės užtikrintai rinko taškus ir J. Kovalskajai puikiai talkino Danielė Kvedaraitė ir tiesiog nuostabiai po kurio laiko aikštelėje pasirodžiusi Greta Mikoliūnaitė. Po jos taškų serijos viešnios jau pirmavo 20:11, o vėliau rezultatyviai sužaidė abi ukrainietės Marina Shramko ir Iryna Jakutavičienė. Užtikrinta seto pabaiga lėmė sėkmingą baigtį „Aušrinei“ 25:13.

Taip Jonavos tinklininkės siekė atsitiesti po dviejų paskutinių nesėkmingų susitikimų, kuriuose dukart teko pripažinti varžovių pranašumą. Visgi, išvyka į Estija ir pats žaidimas galėjo būti šiek tiek komplikuota ir sudėtinga, nes jau pirmajame mače su Voru žaidė tik aštuonios žaidėjos. Vadinasi, atsargoje buvo tik dvi sportininkės.

Antrajame sete šeimininkės, po prastos mačo pradžios, jau siekė pagerinti žaidimo kokybę ir vienu metu tai Voru tinklininkėms sekėsi žaisti gan lygiai (10:10). Tačiau jonavietės įvertino varžovių žaidimą ir vėl pavyko ne tik geriau gintis, bet ir atakuoti. Tai davė vaisių ir „Aušrinė“ savo turėtą nedidelę persvarą ėmė auginti iki solidžios persvaros. 

Trečio seto pradžia parodė, kad jonavietės nenusiteikusios atsipalaiduoti ir ilgai žaisti su šeimininkėmis, nes Voru ekipa šio seto pradžioje buvo pasiųsta į savotiška nokdauną. Raimondos Strelkauskaitės treniruojamos tinklininkės laimėjo atkarpą 6:0 ir ėmė pirmauti 11:2, o vėliau – 15:5. Užtikrintai žaidusios jonavietės ir trečiajame sete nė neleido šeimininkėms pagalvoti apie rezultatu sušvelninimą ir laimėjusio setą 25:12 užsitikrino ir galutinę pergalę rezultatu 3:0.

„Aušrinė“ ekipos gretose taškus pelnė: J. Kovalskaja – 18, D. Kvedaraitė – 11, G. Mikoliūnaitė – 10, M. Shramko – 9, I. Jakutavičienė – 5, Livija Sabatauskaitė ir Akvilė Sebežiova – po 3.

„Jei pasižiūrėtume į rezultatų lentelę tai atrodo, kad neturėtų būti labai sudėtinga nugalėti, - po susitikimo samprotavo komandos trenerė R. Strelkauskaitė. -  Tačiau moterų tinklinis yra labai spalvingas ir labai nenuspėjamas bei įdomus. Likom aštuonios, neturim teisės daug klysti, tad stengsimės rytoj užsikurti variklius ir stoti į kovą su Tartu. Tikimės, kad mūsų likusi trijulė: Ugnė, Morta, Aurėja jau galės padėti komandai žengti pilna koja“.

Sekmadienį buvo sužaisti du susitikimai. Abejose rungtynėse žaidė abi Lietuvos komandos, kurios siekė į savo sąskaitą įsirašyti eilines pergales.

Lyginant su šeštadienio maču, šįkart Jonavos „Aušrinė“ tinklininkėms sekėsi šiek tiek sunkiau pasiekti pergalę. Rungtynes Tartu mieste su „TU/Bigbank“ klubu Raimondos Strelkauskaitės auklėtinės pradėjo gan sunkiai. Pradžioje teko vytis nutolusias estes (7:10). Tačiau bendromis visų žaidėjų pastangomis rezultatas buvo ne tik išlygintas, bet ir persvertas (13:11). Iki pat pirmojo seto pabaigos jonavietės išlaikė turėtas  pozicijas ir laimėjo šį setą (25:17).

Labai panašiai vyko ir antrasis susitikimo setas. Aikštelės šeimininkės sukaupė nedidelę persvarą (7:10), tačiau jonavietės ir vėl ėmėsi darbo ir ginantis, ir puolant. Vieną akimirką „Aušrinė“ išsiveržė minimalia persvara, o kitą – jau pačios susikrovė solidesnę persvarą (23:15). Toks atotrūkis jau garantavo sėkmingą seto pabaigą (25:17).

Trečiajame sete labai netoli galutinės pergalės buvo Jonavos tinklininkės, bet pasirodo estės valios ir ryžto dėka sugebėjo viską nukelti dar vienam setui. Nors 15:12 priekyje buvo jonavietės, tačiau greitai viskas apvirto aukštyn kojomis. Esant lygiam rezultatui 19:19, varžovės sužaidė sėkmingą atkarpą, kurią laimėjo 3:0. Atsitiesti jonavietės nebeįstengė ir pralaimėjusios setą 22:25, teigiamo rezultato jau tikėjosi ketvirtajame sete.

Nuo šio seto pradžios „Aušrinė“ tinklininkės išsiveržė į priekį ir išlaikė labai trapią persvarą. Bent kurią akimirką mačo eiga galėjo pakrypti visiškai kitaip. Visgi, išlaikiusios persvarą, Jonavos ekipa laimėjo ne tik setą 25:19, bet ir šventė pergalę mače rezultatu 3:1.

„Varžovas nebuvo lengvas, stipriais padavimais išderindavo mūsų komandą. Trečią kėlinį per daug padarėme savų klaidų, o ketvirtajame žaidėme kaip komanda. Pasistatėme kokybiškas užtvaras,  sustiprinome padavimą ir puolimą. Sudėtingas, tačiau vaisingas komandos savaitgalis leidžia džiaugtis rezultatu ir kova viena už kitą, - pasibaigus rungtynėms mintis dėstė trenerė R. Strelkauskaitė.

Kitose sekmadienio rungtynėse dar vieną pergalę įsirašė kita lietuviška komanda „Kaunas-VDU“. Pastaroji ekipa 3:0 Estijoje įveikė „Barrus/Voru VK“ klubą.

Kiti rungtynių rezultatai: Tartu ?TU/Bigbank“ (Estija) – „Kaunas-VDU“ 0:3, Daugpilio „SUFA klubs/DU“ (Latvija) – „VK Jelgava“ (Latvija) 0:3.

Po šių rungtynių turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, laimėti-pralaimėti setai, taškai):

1. Talino "TalTech/Tradehouse"   10; 10; 0; 30-5; 29;

2. Jonavos "Aušrinė"                   11; 9; 2; 30-10; 28;

3. Kauno "Kaunas-VDU"             11; 8; 3; 27-13; 25; 

4. Rygos tinklinio mokykla/LU     10; 8; 2; 26-14; 22;

5. VK Jelgava                              11; 5; 6; 23-21; 17;

6. Rygos "RSU/MSG"                  11; 5; 6; 20-23; 16;

7. Tartu "TU/Bigbank"                  12; 4; 8; 16-29; 10;

8. Talino "Audentes SG/NK"        11; 3; 8; 16-28; 9; 

9. Barrus/Voru VK                       13; 2; 11; 9-35; 7;

10. Daugpilio "SuFA klubs/DU"   12; 2; 10; 15-34; 6.  

Rezultatyviausios lygos žaidėjos: Carmel Vares ("Audentes SG/NK") – 201, Kristine Kramena (Rygos tinklinio mokykla/LU") – 188, Danielė Kvedaraitė ("Aušrinė") – 178,  Liva Sola (" VK Jelgava") – 169 taškai...

Gruodžio 16 dieną Jonavos „Aušrinė“ rungtyniaus Kaune bei dar kartą susitiks su „Kaunas-VDU“ ekipa. Tuo tarpu tarp Baltijos čempionato kovų jau vyksta ir Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame varžosi ir dvi Jonavos komandos. Be jau minėtos „Aušrinės“ šalies pirmenybėse rungtyniauja ir jaunosios Jonavos sporto centro auklėtinės (trenerė Lija Darandovienė). Būtent šios dvi Jonavos komandos gruodžio 13 d., antradienį, nuo 19.00 val. susitiks sporto centro salėje.

 

Jonavos „Aušrinė“ inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: