Vakar, rugpjūčio 11-osios vakarą, aplinkosauginio reido metu pastebėta, kad iš įmonės „NAPC“ teritorijos, pro vartus teka lietaus nuotekos su naftos plėvele.

Apie šį atvejį 19.30 val. pranešta atsakingiems įmonės atstovams, kurie aplinkosaugininkus įleido į įmonės teritoriją. Paaiškėjo, kad dideli nuotekų srautai sunkiasi per naftos produktų gaudyklių viršutinius dangčius, kurie nepajėgė atlaikyti iškritusio nemenko kritulių kiekio. Gaudyklės nepajėgė atlikti savo darbo ir jose buvę naftos produktai su nuotekomis ištekėjo į miesto lietaus nuotekų tinklus. Šių nuotekų srautas valymo tinklais pateko į valymo įrenginius Nr. 8, prie Skarulių ties Nerimi.

Tą patį vakarą aplinkosaugininkai nedelsiant iškvietė papildomas pajėgas – ugniagesius gelbėtojus bei bendrovės „Jonavos vandenys“ atstovus. Apie 20 val. nuotekos į Nerį dar netekėjo, o 20.20 val. jau pasirodė tamsios nuotekos su naftos produktais. „Jonavos vandenys“ atstovai atjungė valymo įrenginį Nr. 8, uždarė išleidimo į Nerį sklendes, tad dalis teršalų liko valymo įrenginiuose ir lietaus nuotekų vamzdynuose.

Likviduojant padarinius, ugniagesiai gelbėtojai ant išleistuvo pastatė tris bonas, teršalų dėmes išpurškė dispergentu. Tas pats veiksmas, išsilieję tepalai nupurkšti dispergentu, atliktas ir įmonės teritorijoje. Įmonės darbuotojai naudodami smėlį surinko teršalus, kurių buvo išsilieję apie 60 m² plote.

Nepaisant to vis tik teršalai į Nerį spėjo patekti. Paimti vandens mėginiai.

Aplinkosaugininkai šiuo metu tiria, ar įmonėje esama naftos produktų gaudyklė tinkamai atlieka savo funkciją, ar naudojama pagal reikalavimus. Taipogi siūloma sušaukti ekstremalių situacijų valdymo komisiją ir posėdžio metu spręsti, kaip šalinti šio įvykio padarinius.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: