Vakar, birželio 25-ąją,  generalinė prokurorė Nida Grunskienė pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl įtariamo Prokurorų etikos kodekso pažeidimo.

Tokį sprendimą N. Grunskienė priėmė gavusi pradinę informaciją apie galimai nederamą vienos apygardos prokuratūros prokuroro elgesį ne tarnybos metu ir susijusio įvykio aplinkybes.

Generalinei prokurorei vakar pateiktais pirminiais duomenimis, šių metų gegužės mėn. privataus būsto adresu iškviesti policijos pareigūnai aptiko pastate keturis stipriai apgirtusius pilnamečius asmenis, tarp kurių, kaip paaiškėjo po vėliau policijos sistemoje atliktos vidaus kontrolės priemonės, buvo vienos apygardos prokuratūros prokuroras bei du ne kartą teisti asmenys.

Nors įvykio vietoje policijos pareigūnams nekilo įtarimų dėl nusikalstamų veikų, netrukus vienas iš dalyvavusių išgertuvėse asmenų kreipėsi į policiją su pareiškimu. Ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas, nes po patikrinimo konstatuota, kad nusikalstama veika nebuvo padaryta, o pareiškimą pateikęs asmuo jį atsiėmė paaiškinęs, kad pretenzijų niekam neturi.

Apie šį policijos pareigūnų užfiksuotą įvykį, jo dalyvius ir kitas susijusias aplinkybes apygardos prokuratūra buvo informuota šių metų birželio 20-ąją, Generalinei prokuratūrai ji perduota birželio 25-ąją.

Įvertinusi, kad tiek įvykio aplinkybės, tiek susijęs atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą privalo būti išsamiai patikrinti bei objektyviai įvertinti, generalinė prokurorė nedelsiant pradėjo tarnybinį patikrinimą, kurį pavedė atlikti Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriui.

Jeigu atliekant tarnybinį patikrinimą būtų nustatyti galimai padarytos nusikalstamos veikos požymiai, bus pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

Apie tarnybinio patikrinimo rezultatus visuomenei bus pranešta viešai.

LR Prokuratūros inf.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: