Jonavos rajono savivaldybė šiemet per didžiąsias vasaros šventes – Jonines ir miesto gimtadienį – nebenaudos į orą leidžiamų sprogstamųjų fejerverkų.

Toks sprendimas priimtas siekiant į gražiausius miesto renginius pakviesti ir Jonavoje gyvenančius beveik 400 ukrainiečių – jiems fejerverkų garsai primintų šūvius ir bombardavimą.

Atsisakyti sprogstamųjų fejerverkų taip pat ragina aplinkosaugininkai, šios pramogos neigiamu poveikiu aplinkai ir sveikatai jau įtikinę didžiuosius Lietuvos ir Europos miestus.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, teritorijose, kuriose intensyviai leidžiami fejerverkai, oro tarša kietosiomis dalelėmis gali padidėti iki dešimties kartų ir išsilaikyti nuo dviejų iki 14 valandų.

Triukšmingos ugnies salvės taip pat kelia pavojų visai gyvajai gamtai, ypač paukščiams ir gyvūnams – išsigandę jie ima blaškytis ir, susidūrę su kliūtimi, gali žūti.

Atsisakius tradicinių fejerverkų, per Jonines ir miesto gimtadienį sprogstančias pramogas pakeis įvairios liepsnos, lazerių ir šviesų pasirodymai.

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: