Turbūt nesumeluosime sakydami, kad bene visa Lietuva žino, jog Jonava kartą metuose, vienai dienai, birželio 23-iąją tampa Jonų Respublika, ir šios Respublikos gyventojai laikinai pakeičia gyvenamosios vietos adresą, o atvykę svečiai pasijunta lyg užsienyje.

„Pagaliau! Šiandien ir vėl Jonava tampa vienadiene JONŲ RESPUBLIKA! Respublika, turinčia savo muitines, įstatymus, prezidentą, o svarbiausia – JONINIŲ ŠVENTĘ“, - šventiškai nusiteikęs skelbia Jonavos kultūros centras (JKC) .

Joninių šventės išvakarėse, birželio 22-ąją, Jonavos turizmo informacijos (TIC) centras pakvietė naktinį dviračių žygį „Jonvabalių beieškant“. Jų paieškos atvedė į Ruklos miestelį, kur gausus būrys dviratininkų buvo sutiktas Ruklos gražuolių laumių, išsibarsčiusių jonvabalių ieškojo Laumės parke, sudalyvavo gražiausiai papuošto dviračio konkurse bei smagiai išlydėti namo.

Gali būti 13 žmonių ir veikla lauke vaizdas

Jonavos TIC nuotr. 

Na, o šiandien, birželio 23-ąją, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, oficialiu mero potvarkiu paskelbė Jonavą Jonų Respublika, paviešino Respublikos įstatymus bei savo pareigas vienai dienai perleido Jonų Respublikos Prezidentui Jonui Sirvydžiui. Kad mūsų miestas tapo Jonų Respublika, Joninių slėnyje iškelta tai simbolizuojanti vėliava.  

„Trumpiausios nakties šventimui kviečiame atvykti visus Jonus ir Janinas iš viso pasaulio bei kiekvieną JONŲ RESPUBLIKOS pilietį ir svečią, norintį tapti unikalios šventės dalimi. Laukiame Visų Joninių slėnyje!“, - kviečia JKC bei primena, kad Jūsų laukia nepamirštamos linksmybės. (Visą šventės programą rasite ČIA)

12 val. startavusioje mugėje sutikti šventės svečiai džiaugėsi, jog pagaliau Joninių šventė pilnavertiškai sugrįžo į Joninių slėnį, mat pastaruosius du metus, kuomet buvo pandemija, šventė buvo išskaidyta į kelias dalis skirtingose miesto vietose.

O štai rekordus Lietuvoje registruojanti agentūra  „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo su nekantrumu laukia, ar Jonavos Joninių slėnyje, Jono kieme jai pavyks registruoti išskirtinį pasiekimą „Didžiausia kupolė“.

Susitikime Joninėse Jonavoje!!!

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: