Beglobiai gyvūnai - problema, kurios išvengti nepavyksta nei vienam miestui: skirtinguose regionuose dirbančios organizacijos nuolat skelbia apie rastus keturkojus bei pagalbos prašymus, prisidedant prie jų išlaikymo, gydymo ar tiesiog globojimo. Išmestų arba paklydusių kačių bei šunų netrūksta ir Jonavoje - portalas jonavoszinios.lt sulaukia skaitytojų prašymų paskelbti apie rastus keturkojus bei pasidalinti informacija, kur jie galėtų kreiptis, jei rasto gyvūno savininkai neatsilieptų.

Sutarties neturi

Dalis jonaviečių, panašu, iki šiol manė, kad Jonavos rajono savivaldybė tebeturi sutartį su UAB ,,Nuaras" -  per pastaruosius porą mėnesių sulaukta ne vieno klausimo, kokiu numeriu galima skambinti ,,Nuaro" darbuotojams, atkreipiant dėmesį, kad pagalbos prisišaukti niekaip nepavyksta. Reaguojant į tai, redakcija savo ruožtu kreipėsi į savivaldybę, po kurios atsakymo paaiškėjo: minėta bendrovė neturi jokių oficialių įsipareigojimų mūsų mieste. 

,,Jonavos rajono savivaldybė jau antri metai neturi sutarčių su jokiomis beglobiais gyvūnais besirūpinančiomis organizacijomis.

Manome, kad beglobių gyvūnų rajone nėra tiek daug ir jais pakankamai gerai rūpinasi beglobiais gyvūnais besirūpinančios organizacijos, todėl nuolatinis savivaldybės dalyvavimas ir sutartinis paslaugų apmokėjimas nėra reikalingas", - tokį atsakymą pateikė savivaldybės atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra. 

Verčiasi kaip gali

Savivaldybės pozicija - aiški, tačiau su beglobių gyvūnų problema akis į akį kasdien susiduriantys savanoriai  atvirai pripažįsta pasigendantys pagalbos ne iš ko kito, o  iš rajono valdžios.

,,Nors savanoriai tvarkosi puikiai, tačiau beglobių gyvūnų skaičius mažėja labai nejuntamai. Nėra skiriamas pakankamas dėmesys kompleksinei pagalbai tiek patalpų klausimu, tiek didesnės imties finansavimu, tiek paprasčiausio užtarimo, sprendžiant benamių gyvūnų priežiūros klausimus jų buvimo vietoje.

Savanoriai užsipildę savo namus, finansavimas skirtas tik "PSP" (aut. past. Pagauk, sterilizuok, paleisk) programai, tačiau skambučius nukreipinėjami mums. Savanoriai radę gyvūnus verčiasi per galvas ieškodami, kur jį patalpinti. Tenka ieškoti pagalbos pas kolegas, dirbančius kituose miestuose", - pasakojo VšĮ ,,Miesto katė" savanorė Ingrida.

Pagalbos pasigenda

Savanorystės pagrindu beglobiais besirūpinanti Gintarė Varžinskienė neabejoja, kad Jonavai būtina turėti prieglaudą, kuri veiktų konkrečiose patalpose.

,,Pamenu, su kita kolege prieš keletą metų ėjome į savivaldybę prašyti pastogės ir mums buvo pasiūlytos patalpos Rukloje. Važiuodama namo verkiau, nes tai buvo kažkoks garažas kiauru stogu, be langų... Mums, kaip tik pradėjusioms tokią veiklą, visiškai apleistų patalpų prikėlimas antram gyvenimui buvo neįmanomi ir protu nesuvokiami uždaviniai. 

Jei jau savivaldybė neprisideda prie problemų, sprendžiant beglobių likimus konkrečiais darbais, tuomet lai bent skiria kuo daugiau lėšų populiacijos mažinimui, kad kuo daugiau kalių iš kaimų būtų galima sterilizuoti. Ten - kova su vėjo malūnais", - kalbėjo G. Varžinskienė. 

Trūksta ir patalpų, ir savanorių

Tuo tarpu Jonavoje po ,,Jonava ir keturkojai" organizacijos pavadinimu dirbantys savanoriai pasakoja, kad  dar vasario mėnesį kreipėsi į savivaldybę su konkrečiu prašymu skirti lėšų gyvūnų gydymui, inventoriaus (narvų, kraiko dėžių, boksų ir pan.) įsigijimui, kokybiškam pašarui.

Nors prašymai nebuvo išpildyti, savanoriai toliau tikisi pagalbos. Anot jų, jei patalpų beglobiams Jonavoje taip ir neatsiras, praverstų bent jau sklypo, kuriame būtų galima vykdyti veiklą, suteikimas.

,,Niekad nenorėjome kreiptis pagalbos į kitas prieglaudas, bandėme viską vežti patys. Žinoma, kartais būdavo per sunku, tuomet jau susisiekdavome su kolegomis iš kitų miestų. Jie yra padėję ne vienam gyvūnai, kuris rastas Jonavoje.

Mums reikia visko: pradedant nuo lėšų, baigiant savanoriais", - teigė ,,Jonava ir keturkojai"  atstovė Dalia Kopustienė. 

Akivaizdu, kad savanorių pasisakymus lydi nusivylimas bei apmaudas, o į klausimą,  kur kreiptis Jonavoje radus beglobį gyvūną, konkrečiai atsakyti negalime. Esant dabartinei situacijai, jo priglausti neprivalo niekas.

Pagalbos suteikimas lieka tik savanorių rankose, kurios surištos  dėl resursų, kuriuos papildo tik gyventojų aukos arba jų asmeninės lėšos, stokos. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: