Birželio 24-26 dienomis įvairiose jonaviečių socialinio tinklo Facebook grupėse buvo dalijamasi informacija apie įtartinus asmenis, kurie žvalgosi po Jonavos rajono Šveicarijos ir Užusalių seniūnijas, čia esančius sodus ar sodybas. Skelbta, jog romų tautybės asmenys siūlosi atlikti tam tikras statybų ar remonto paslaugas, tačiau mestas ir įtarimas, kad asmenys elgiasi įtartinai, galimai bando išžvalgyti teritorijas turint piktų ketinimų, todėl gyventojai raginami būti budriais. Išplatintos ir kelios nuotraukos, kuriose užfiksuoti lengvieji automobiliai ir vienas iš įtartinų asmenų.

Birželio 26-ąją paskelbus, kad birželio 25 d. apie 17 val. Jonavos r., Bartonių k., pastebėta, kad iš sandėliuko pavogta žoliapjovė, kastuvai, grėbliai ir vandens purkštuvai, gyventojai suskubo susieti šiuos du atvejus. Portalas jonavoszinios.lt gavo gyventojo Vytauto spėjimą, kad  Bartonių kaime vagystę galimai įvykdė būtent tie asmenys, apie kuriuos ir buvo skelbta Facebooke.

Susisiekus su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (AVPK) gautas paaiškinimas, jog kol kas šie įvykiai nesietini.

„Buvo gautas pranešimas, kad birželio 25 d. apie 17 val. Jonavos r., Bartonių k., iš sandėliuko pavogti įrankiai. Tačiau nėra aišku, kurią dieną ir valandą buvo įvykdyta vagystė, ji galėjo būti įvykdyta savaitės laikotarpiu. Policijos pareigūnai šį pranešimą gavo, kai buvo pastebėta, jog yra dingę daiktai. Tyrimas dėl vagystės atliekamas, įtarimai dėl vagystės kol kas nėra pareikšti kitam asmeniui ar asmenims“, - teigia Kauno AVPK Komunikacijos skyrius.

Anot pareigūnų, per pastarąjį mėnesį policijoje nebuvo registruota pranešimų dėl vagysčių iš sodų bendrijų, tačiau Kauno AVPK gyventojus visuomet skatina būti aktyviais ir bendrauti su kaimynais, burtis į saugias kaimynystes, rakinti duris, esant galimybei pasirūpinti signalizacija.

Pastebėjus įtartinus asmenis ar nematytus automobilius, jeigu yra galimybė – nufotografuoti jų transporto priemones, pačius asmenius, bei šią informaciją perduoti ne tik kitiems bendruomenės nariams, bet ir policijos pareigūnams.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: