Jonavos Neries krantinėje įrengti nauji informaciniai skelbimai, raginantys nelesinti paukščių.

„Prašome nelesinti paukščių. Lesindami laukinius paukščius, jiems KENKIATE. Mūsų maistas jiems netinka – tukina ir silpnina. Pripratę prie lesinimo, jie rudenį neišskris ir lauks Jūsų. AR ATEISITE KASDIEN ŽIEMĄ? Neries pakrantėje gausu jiems įprasto maisto!“, - rašoma skelbime, bei nurodoma, kokio maisto paukščiams apstu gamtoje.

Šie informaciniai skelbimai pakabinti gyvūnų mylėtojų iniciatyva.

„Į mus kreipėsi gyvūnų mylėtojai su paklausimu, kaip tinkamai informuoti gyventojus, kad nelesintu laukinių paukščių, nes, pavyzdžiui, gulbės ir antys, maisto susiranda savarankiškai. Gyvūnų mylėtojų inciatyva, Jonavos miesto seniūnijai pritarus, pakabinti du ženklai, raginantys nelesinti laukinių paukščių“, - teigė Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) vedėjas  Andrius Venckus.

Anot specialisto, VTS vykdo prevencinius pasikalbėjimus su gyventojais, kad laukinių paukščių lesinimas šiltuoju metų laiku jiems kenksmingas – gyventojams tai galbūt trumpalaikė pramoga ar atrakcija, o paukščiai, pripratę prie lesinimo, lieka žiemoti, jiems atsiranda didelis pavojus prišalti, neberasti lesalo, ir juos tenka globoti valstybės lėšomis patiriant didelių išlaidų.

Pažymima, kad laukinių vandens paukščių lesinimas yra būtinas tik tais atvejais, kai paukščiai būna jau sugrįžę po žiemos ir juos užklumpa netikėti šalčiai.

Pagal dabar galiojantį Laukinės gyvūnijos įstatymą, laisvėje gyvenančius laukinius gyvūnus globos tikslais leidžiama šerti ar lesinti tik Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytais atvejais ir būdais. Šiuo metu Aplinkos ministerija rengia įstatymų keitimo pataisas, kuriose bus numatyta, kad ateityje lesinantieji laukinius vandens paukščius bus patraukti administracinėn atsakomybėn, galimai bus numatytos ir nemenkos piniginės baudos.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: