,,Važiuok į savo namo kiemą. Čia mūsų aikštelė", - tokių raginimų pro daugiabučio langą sulaukė Vytautas, norėjęs pasistatyti automobilį kieme ne prie savo namo. Anot vyro, tokia situacija jam pasikartojo ne vieną kartą. Dėl to jis teiraujasi, ar aikštelės šalia namų gali priklausyti tik jų gyventojams.

Sulaukė ir keiksmų

,,Po naujo remonto Žemaitės gatvėje automobilius galima statyti tik vienoje kelio pusėje ir vietų sumažėjo. Dabar grįžus vėliau namo tenka gerokai pasukti galvą, kur prisiparkuoti, kartais savo transporto priemonę palieku ir kituose, ne savo namo kiemuose.

Sulaukęs iš vieno gyventojo žodžių, jog turėčiau nešdintis iš jo kiemo, nesusilaikiau. Pasakiau, kad taisyklės visiems vienodos, o kiemai - visų. Tada sulaukiau ir keiksmų lavinos... Vyras toliau man akiplėšiškai aiškino, kad kiemas - jų namo. Ar kažkas pasikeitė? Gal tikrai namas gali išsipirkti kiemą? O gal ir pavieniai žmonės gali išsipirkti sau vietas? Pats taip pat norėčiau padaryti tai", - pasakojo į redakciją paskambinęs vyras.

Panašių klausimų, dėl automobilių parkavimo vietų išsipirkimo, esame sulaukę ir anksčiau.

Apie įstatymus

Reaguojant į tai, susisiekėme su Jonavos miesto seniūnija, kuri paaiškino, kad bendrojo naudojimo teritorijose, valstybinėje žemėje esantys važiuojamieji, kiemų keliai, automobilių stovėjimo aikštelės bei vietos automobiliams statyti yra bendro naudojimo, jais ir jomis gali naudotis visi eismo dalyviai be apribojimų, tad gyventojas gyventis name X ir prie jo neradęs laisvos parkavimo vietos gali savo automobilį statyti prie namo Y automobilių stovėjimo aikštelėje.

Gyventojai, kurie susiduria su transporto statymo problema daugiabučių namų teritorijoje, kurioje nėra suformuoto žemės sklypo gali: nustatyta tvarka steigti daugiabučių namų savininkų bendrijas ir formuoti žemės sklypus. Suformuotame ir bendrijai priskirtame žemės sklype galima nustatyti automobilių stovėjimo tvarką, plėsti automobilių stovėjimo aikšteles, želdynus, vejas, įsirengti norimas technines eismo reguliavimo priemones ar užsitverti įvažiavimo kelią į sklypą užtvaru.

Daugiabučių namų valdytojai savo lėšomis gali įsirengti užtvarus ties įvažiavimais į automobilių stovėjimo aikšteles, kiemus prie jų, jei yra suformuoti sklypai ir į juos patenka pačios aikštelės.

Vienas daugiabutis

Anot miesto seniūnijos, Jonavoje yra vienas daugiabutis, kurio kiemas priklauso išimtinai jam - tai Žemaitės g. 11 namas, turintis suformuotą žemės sklypą. 

Paprastai atsakant į klausimą, ar gyventojai gali išsipirkti atskirą vietą savo automobiliui akcentuojama, kad norint išsipirkti ar kita forma įgyti nuosavybę turi būti suformuotas žemės sklypas. Kitų būdų išsipirkti vietą automobiliui statyti nėra.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: