Šią savaitę portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė ne vieno jonaviečio skundas, kurio metu skųstasi dėl blogų kvapų: Žeimių gatvės, Žeimių tako, Chemikų gatvės gyventojai tikino jaučiantys srutų kvapą. 

,,Naktimis neįmanoma atsidaryti langų - jausmas lyg būtum šalia tvarto", - teigė vardo neatskleidusi skaitytoja.

,,Kai lauke taip karšta, mėšlo kvapas atsidarius langą tikrai nedžiugina. Manau, kad naktimis ūkininkai pila srutas ant laukų, bet ar galima tai daryti vasarą?", - klausė skaitytojas Tomas.

Dėl panašių kvapų jonaviečiai socialiniuose tinkluose skundžiasi kiekvieną vasarą, tačiau kreiptis į institucijas, galinčias padėti - neskuba.

Kaip portalą jonavoszinios.lt informavo aplinkos apsaugos departamentas, Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai skundų dėl blogų kvapų mieste pastarosiomis dienomis nėra gavę.

Tiesa, yra gauti skundai dėl kvapo Kulvos ir Trakų kaimuose, dėl galimai netinkamai laikomų srutų UAB „Beržų kompleksas“ kiaulių fermoje.

,,Gavus pranešimus Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atliko patikrinimus, aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimų nenustatyta", - teigė departamentas.

Remiantis Mėšlo ir srutų tvarkymo aprašu, nustatyta:

Draudžiama tręšti mėšlu ir (ar) srutomis nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus pūdymus, pievas, ganyklas ir plotus, kuriuose bus auginami žiemkenčiai. Kukurūzų pasėlius draudžiama tręšti nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 1 d. Šio reikalavimo pažeidimo Jonavos AAI pareigūnai nefiksavo.

Pastebėjus minėtų taisyklių pažeidimą, visada galima pranešti bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: