Jonavietė Akvilė Kolojanskaitė išleido pirmąją savo dainą - ,,Vis dar čia". Kviečiame pasiklausyti jos ir daugiau sužinoti apie merginos muzikinį kelią.

Lengva ir vasariška

,,Išskirti, kokiam klausytojui tikrai turėtų patikti mano kūrinys - sunku, tačiau manau, kad labiausiai jis sudominti galėtų tuos, kurie  ieško kažko lengvo, gal kiek primenančio vasarą.

Šią dainą rašiau apie jausmą, kai įsimyli ir atrodo, jog visas pasaulis nusidažo ryškiomis spalvomis. Kai tikiesi, kad tas žmogus visada bus šalia. Neryškiai paminiu ir baimę likti vienam, baimę, kad tada daina liks be prasmės, o mylėtas žmogus - tik praeityje. Visgi, galų gale viskas baigiasi gerai", - paklausta apie tai, kokiai auditorijai skirta jos daina, pasakojo jonavietė. 

Nuo mažų dienų

Kaip muzika atsirado A. Kolojanskaitės gyvenime?

,,Tai įvyko labai anksti - pirmosios užuomazgos užgimė bežiūrint tuo metu vykusį realybės šou „Kelias į žvaigždes“. Jau būdama 2 metų amžiaus mintinai mokėjau visas projekto dainas ir darydavau savo pasirodymus namuose. Sulaukus ketverių, mama mane užrašė į Jūratės Miliauskaitės vadovaujamą grupę „Caca“. Joje pradainavau apie šešis metus, rinkdavomės Kaune, bet vėliau nebeturėjau galimybės važinėti į šį miestą kelis kartus per savaitę - buvau įstojusi į Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklą, fortepijono specialybę.

Meno mokykloje patekau į mergaičių vokalinį ansamblį, su kuriuo turėjau galimybę kelis kartus sudalyvauti „Dainų dainelėje“. Taip pat tuo pat metu lankiau JKC vaikų popchorą „Šuldu Buldu“, o pabaigus meno mokyklą, nusprendžiau grįžti dainuoti į Kauną, pas jau minėtą Jūratę. Šį kartą turėjau galimybę dainuoti dvejose grupėse. Viena jų atstovavo Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklą", - pasakojo jonavietė.

Buvo pastebėta

,,Vis dar čia" - pirmasis A. Kolojanskaitės išleistas kūrinys, tačiau muzikos kūryba ji susidomėjo prieš keletą metų. 

,,Savo kūrybinį kelią pradėjau dar 2018 metais. Tuomet mano muziką ,,Instagrame" pastebėjo atlikėja ,,Beatrich". Sulaukiau iš jos keletos žinučių, kuriose buvo paminėta, kad jai labai patinka mano balsas ir muzikos pajutimas. Būtent ,,Beatrich" mane ir paskatino rašyti dainas. Iš pradžių stengiausi rašyti tik angliškai, tačiau atsirandant vis daugiau geros lietuviškos muzikos, pradėjau kurti ir gimtąja kalba. Tiesa, man visada atrodydavo, kad kažko trūksta, jos galėčiau tas dainas laikyti ne tik pas save kompiuteryje, bet ir pateikti klausytojams", - pasakojo jonavietė. 

Apie kūrybinį procesą

Pasiteiravus, kiek laiko pareikalavo aptariamo kūrinio kūryba, A. Kolojanskaitė prisimena, kad ,,Vis dar čia" pradėta rašyti rudenį.

,,Grįžus tarp paskaitų į namus, pirmus du posmelius ir priedainį sukūriau per 15 minučių, bet  įrašius trumpą „demo“ versiją, apie kūrinį pamiršau iki pat šių metų sausio, kai gana netikėtai ją atradau savo kompiuteryje.

Rašydama ,,Vis dar čia" sugalvojau į dainos pradžią įdėti savo draugei siųstą balso žinutę, jog noriu parašyti dainą apie meilę. Po šios žinutės seka garso įrašas, kuriame draugė bando apibūdint jausmą, besakydama, kad negali jo paaiškinti, nes atrodo, kad trūksta žodžiu ir pats negali apibūdinti, kaip viskas vyksta.

Tik po kelių dienų paskubomis parašiau paskutinį posmelį, tačiau manau, kad sunkiausia atsiradimo dalis buvo nebijoti eksperimentuoti, nes daina nėra tipinė - joje nėra ryškaus priedainio. Su ,,Vis dar čia" pirmą kartą išbandžiau ir prodiusavimą. Tai taip pat pareikalavo papildomų pastangų ir laiko", - kalbėjo mergina. 

Gimto miesto nepamiršo

Praėjusiais metais Jonavos Jeronimo Ralio gimnaziją baigusi devyniolikmetė Vilniaus universitete studijuoja politikos mokslus. Nepaisant to, ryšys su gimtuoju miestu niekur nedingo. 

,,Kai nėra paskaitų, stengiuosi kuo dažniau grįžti į Jonavą, nes čia gyvena mano močiutė, taip pat yra likusių geriausių draugų, su kuriais praleidžiu nemažą laiko dalį. Stengiuosi aplink save kurti komandą žmonių, su kuriais jaučiausi geriausiai muzikoje. Todėl ir toliau  tęsiu savo muzikinį kelią Jonavoje - kuriame kartu su draugais", - pokalbio pabaigoje sakė A. Kolojanskaitė. 

,,Vis dar čia" galite pasiklausyti youtube platformoje bei portalo jonavoszinios.lt video galerijoje.

Asmeninio archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: