Įstaigose, teikiančiose kontaktines paslaugas, tiek darbuotojai, tiek klientai turi dėvėti kaukes. Su žmonėmis kasdien bendrauja ir skaitytoja Dalia, kuri įtaria, kad jos darbdavys pažeidžia reikalavimus, susijusius su koronaviruso valdymu.

2-3 kaukės per savaitę

,,Kol visi šaukia apie skiepus, kitų apsisaugojimo priemonių laikymasis - kaukių dėvėjimas, lyg ir imituojami: nors jos yra nešiojamos, dalis žmonių jų nekeičia ir nešioja savaičių savaitėmis.

Kai kalbama apie privataus žmogaus apsisprendimą, sutinku, kad čia nieko nepakeisi, bet į kaukių dėvėjimą spjauna ir didelių bei valstybinių įmonių darbdaviai. Mano atveju, tiek man, tiek mano kolegėms per savaitę duodamos dvi ar trys kaukės.

Ar tai normalu? Jei pačios jų nepirktume, nešiotume kaukes, kuriose veistųsi bacilos. Pasakius apie tai darbdaviui, mums atšauta, kad gauname kaukių, ko dar norime? 

Reaguojant į tai, norėčiau sužinoti, ar mūsų darbdavys elgiasi teisingai?", - klausė Dalia.

Privalo aprūpinti

Susisiekus su Valstybine darbo inspekcija (VDI), priminta, kad už darbuotojų saugą ir sveikatą darbe yra atsakingas darbdavys, jis privalo užtikrinti, kad darbuotojai gauna visas reikalingas apsaugos priemones.

,,COVID-19 pandemijos metu darbdavys taip pat turi vykdyti visus reikalavimus, susijusius su viruso plitimo prevencija. Darbuotojai turi būti aprūpinami medicininėmis veido kaukėmis (konkretus kiekis priklauso nuo darbo pobūdžio ir ilgumo), dezinfekciniais skysčiais ir t.t. To nepadarius, darbdaviui gresia atsakomybė ir baudos", - paaiškino VDI.

Kur pranešti?

Pasiteiravus kokį kiekį kaukių darbuotojas turėtų gauti, VDI akcentuoja, kad turi būti laikomasi gamintojo instrukcijų. Dažniausiai yra nurodoma kaukes keisti kas 4 val.

Jei manote, kad darbdavys nevykdo jam pavestų reikalavimų, visada galite kreiptis į VDI: El. paštu info@vdi.lt, raštu ir VDI Facebook paskyroje. Taip pat telefonu: 8 5 213 9772 (I-IV: 9:00-16:00; V: 9:00-15:00, pertrauka 12:00-13:00), mobiliųjų įrenginių programėlėje „Žinok teises“.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: