,,Sveiki. Vakar skelbėte apie tai, kad gyventojai praneša, jog mieste vaikštinėja lapės. Man iškart kilo mintis, kad joms miestas - lengvo grobio vieta: gyventojai per langus mėto maisto atliekas, kurių šios gal ir ateina...

Lapės lapėmis, bet po langais pūvantis maistas tikrai pykdo. Gal žmonės įsivaizduoja, kad taip maitina laukines kates, bet juk tam mieste yra įrengtos specialios šėryklos.

Tokie gyventojai, mano galva, turėtų būti sudrausminti", - pasakojo į redakciją el.laišką atsiuntusi jonavietė Donata.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnais patvirtinta, kad gyventojai dėl šio klausimo yra kreipęsi ir į juos. Tiesa, tokių pranešimų per pastaruosius metus buvo vos du.

Tokį elgesį galima traktuoti kaip bendro naudojimo teritorijos šiukšlinimą.

Pareigūnai ne kartą yra aiškinę, kad Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valymo taisyklėse numatyta, kad draudžiama bendro naudojimo teritorijose mėtyti, palikti, padėti, išmesti bet kokius daiktus ar kitaip šiukšlinti. Už tokį šiukšlinimą asmeniui gali būti paskirta piniginė bauda, kurios dydis siekia nuo 20 iki 140 eurų (ANK 366 straipsnis).

Svarbu atsiminti ir tai, jog laukinės katės gali būti šeriamos tik savivaldybės administracijos nustatytose ir specialiu ženklu pažymėtose vietose. Už šėrimą kitose vietose taip pat gali grėsti bauda nuo 30 iki 120 eurų (ANK 346 straipsnio 1 dalis).

Gyventojai, neapsikenčiantys netvarkos, visada gali kreiptis į viešosios tvarkos pareigūnus, nurodant ir tikslų vietos adresą. 

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnų kontaktus galite rasti čia. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: