Šiukšlių maišai laiptinėse - reginys, kurį, ko gero, bent kartą teko matyti daugumai daugiabučių gyventojų. Nors įprastai pastarieji greitai būna išnešami, Chemikų gatvės gyventoja Rita pastebi, kad vasaros metu laiptinėse paliekamos atliekos skleidžia blogą kvapą bei pridaro papildomo darbo valytojoms. Kad taip  šiukšles paliekantys asmenys elgiasi netinkamai pritaria ir viešosios tvarkos pareigūnai. 

Skleidžia kvapą

,,Mano kaimynai turi madą palikti savo šiukšlių maišus laiptinėje, kol sugalvoja juos išsinešti. Šiukšlės smirda, po maišais lieka dėmės - maisto atliekų skysčiai. Gaila valytojos, kuri turi tvarkyti kitų pridarytą netvarką.

Kyla klausimas, kodėl žmonės palieka taip palieka šiukšles. Smirda? Tegul paguli, kol pats eisi į lauką? O kaimynams nesmirda?

Norėčiau, kad pasidomėtumėt, ar tai nėra viešosios tvarkos pažeidimas. Kantrybė senka ir svarstau kreiptis į atsakingas institucijas", - teigė moteris.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyriumi specialistai atkreipia dėmesį, kad palikdamas laiptinėje šiukšlių maišus, pirmiausia, gyventojas rodo nepagarbą savo kaimynams.

,,Juk šiuos maišius jis sėkmingai gali pasilaikyti savo bute, jei tingisi išnešti į konteinerį. Ir taip, tokius veiksmus traktuojame kaip Jonavos rajono savivaldybės teritorijų priežiūros ir valymo taisyklių pažeidimą, kuriose nurodyta, kad bendro naudojimo teritorijose (o laiptinės taip ir traktuojamos) draudžiama palikti nenaudojamus daiktus ar kitaip šiukšlinti.

Atsakomybė taip pat yra numatyta ANK 366 straipsnyje. Pagal jį, savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų", -paaiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Gauna skundų

Skundai dėl aptariamos problemos yra pasiekę ir juos.

,,Laikas nuo laiko sulaukiame skambučių dėl paliktų laiptinėse pilnų šiukšlių maišų. Tokiais atvejais nuvykstame pas gyventojus ir šnekamės, informuojame bei įspėjame. Dažniausiai jie susipranta ir savo atliekas nedelsiant pašalina", - teigė pareigūnai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: