,,Vienas skanus kąsnis - tiek reikia, kad šuo baisiai besikankindamas numirtų. Tad noriu įspėti šunų augintojus stebėti savo šunis kai juos vedžiojate lauke (ypač tuos, kas vedžioja juos netoli Kosmonautų gatvės 6 namo). Mūsų vidutinio dydžio šuo kažką suėdė bevedžiojant jį kieme, kur labai dažnai galima rasti besimėtančių kaulų ar maisto likučių, kuriais bet kuris šuo susigundys ir šeimininkai net nespės sureaguoti, ką jų augintis nurys. Ir šį kartą tai buvo nuodai", - savo skausmu dalinasi Olga. 

Deja, šio šuns šeimininkai itin greitai suprato, kad jų mylimam augintiniui buvo per vėlu – nuodai jau buvo prasiskverbę į organizmą.

,,Nuodai, kurie gyvūną sunaikino iš vidaus ir nukankino paskutinėmis gyvenimo valandomis. Vieną rytą šuo šlapinosi ir vėmė krauju, o kitą dieną mes jau jį laidojome Jonavos gyvūnų kapinėse. Veterinarai bandė visais būdais išgelbėti šunį, tik buvo per vėlu, nes nuodai jau buvo pradėję savo darbą. Atrodo, tik nuodų neužtenka, šuo dar ir išvemia metalo gabalus suvyniotus į dešros įpakavimą", - tęsia kupiną skausmo ir netekties istoriją Olga bei pabrėžia, kad tai turėtų būti signalas visiems šunų augintojams. Šunys, kaip ir žmonės, gali susidurti su pavojais, kuriuos sunku numatyti.

Olga su šeima kreipiasi į visus šunų augintojus: ,,Saugokite savo šunis, stebėkite juos vedžiojant ir venkite mažai pažįstamų vietų, kur galėtų būti pavojingų medžiagų. Atsiminkite – kiekvienas, net mažiausias kąsnis, gali tapti lemtingu. Būkite atidūs ir saugokite savo šeimos narius, kad jie galėtų gyventi sveiki ir laimingi."

Gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė 

Praeitų, 2023-ųjų metų pavasarį buvo pasipylę pranešimai, kad Jonavoje, Panerių, Birutės gatvėse, gyventojai buvo radę maisto liekanų, sumaišytų, kaip įtariama, su žiurknuodžiais. Kaip teigia Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl šio atvejo pranešta nebuvo, o nuo š. m. spalio 1 d. iki šiandien dienos (lapkričio 4 d.) dėl panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų tyrimų nėra. Tačiau primena, kas gresia už žiaurų elgesį su gyvūnais.

,,Už minimo pobūdžio nusikalstamą veiką gali grėsti administracinė (pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 str. "Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas") arba baudžiamoji (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 str. "Žiaurus elgesys su gyvūnais") atsakomybė", - rašo Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Jei turite informacijos apie galimą gyvūnų nuodijimą, ją reikėtų perduoti policijos pareigūnams bendruoju pagalbos tarnybų numeriu 112.

Kaip atpažinti?

Jei yra įtarimas, kad gyvūnas suėdė kažką įtartino, geriau nelaukti ir skubiai kreiptis į veterinarijos gydytojus, jog išvimdytų. Lietuvoje jau yra preparatų, sukeliančių lengvą vėmimą, tad procedūra paprasta, o rizikuoti neverta.

To nepadarius, ir paaiškėjus, kad gyvūnas išties prisiėdė nuodų, po kelių dienų ar savaitės gali prasidėti kraujavimas per odą, akis, iš nosies, dantenų ar kt.

Šuo gali vemti krauju, kraujas gali išsiskirti su šlapimu ar išmatomis. Dantenos ir akių obuoliai pasidaro labai blyškūs, pažengus ligai - geltoni. Gali pasireikšti silpnumas, vėmimas, viduriavimas, apsunkintas kvėpavimas, padidėjęs seilėtekis, apetito praradimas, traukuliai ir gaišimas.

Gydymo sėkmės priklauso nuo to, kada pradedamas gydymas, nuo suėstų nuodų rūšies bei kiekio, gyvūno amžiaus ir kitų gretutinių ligų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: