Jonavietis Aurimas Šleževičius vienas iš mūsų kraštiečių, kurie negali ramia širdimi stebėti, kas vyksta Ukrainoje. Ne kartą padėjęs ukrainiečiams pasilėpti nuo karo, ne kartą parvežęs juos į Lietuvą, surengęs jau kelias labdaros akcijas ir paramos rinkimus, Aurimas dar kartą kviečia prisidėti prie naujai organizuojamos akcijos „Velykos batų dėžėje“. 

„Šiuo metu aš dirbu su paramos centru saugusprieglobstis.lt. Dabar organizuojam akciją, kai Velykoms važiuosim ir vešim dovanėles vaikams ir kariams. Kviečiam visus galinčius ir norinčius prisidėti bei jau paskelbėm akciją „Velykos batų dėžėje“. Į simbolines dėžės galima sudėti viską, kas tiktų kariams ir vaikams – viską, kas galėtų tilpti į, pavyzdžiui, batų dėžutes“, - pasakoja jonavietis savanoris Aurimas Šleževičius.

Kaip sako Aurimas Šleževičius, anksčiau vyko panaši kalėdinė akcija, o jai pasisekus, kviečiama prisijungti prie kitos akcijos „Velykos batų dėžėje“ - padovanok šventę Ukrainos vaikams ir kariams.

Jei dovanas skirsite kariams, tinka juoda plikoma kava, šokoladas, energetiniai gėrimai, žibintuvėliai, saldainiai, žiebtuvėliai, elektroninės cigaretės, drėgnos servetėlės, Termo apranga, naujos kojinės, Power bankas, vaistai nuo skausmo, nuo peršalimo, šildantys tepalai, pleistrai nuo skausmo.

Jei dovanas skirsite vaikams, tinka šokoladai, guminukai, vaikiški vitaminai, saldainiai, žaisliukai, dėlionės, konstruktoriai, apyrankių gaminimo rinkiniai su karoliukais, flomasteriai ir spalvinimo knygelės, kosmetikos/makiažo/manikiūro rinkiniai paauglėms.

Dovanos renkamos iki kovo mėnesio paskutinės dienos.

„Iš Lietuvos planuojame išvažiuoti balandžio 9 dieną, tačiau paramą renkame iki kovo pabaigos. Jei aukosite ir komplektuosite dovanų dėžes, nepakuokite jų labai stipriai, nes ir muitinėse, ir mes jas turėsime tikrinti saugumo sumetimais. O jei ir neturite batų dėžutės, nepakuojate dovanų, reikiamus daiktus galite tiesiog atnešti – mes patys viską supakuosim, surašysim, kam skirta ir tikrai viską perduosim“, - pasakoja Aurimas.

Jei pakuosite dėžutę, pažymėkite kam skiriate - kariui ar vaikui. Rekomenduojama prie dovanos pridėti laišką su palinkėjimais kariui arba vaikui. Jei galite, savarankiškai paieškokite grupėje "Lietuva padeda Ukrainai" pagalbos, kad Jūsų laišką išverstų į ukrainiečių kalbą arba pasinaudokite Google translate funkcija. Jei ruošite dovaną kūdikiui, tuomet galite įdėti kūdikių maistelio, sauskelnių pakuotę. Jei ruošite dovaną karei moteriai ar paauglei mergaitei - galite įdėti moteriškos higienos priemonių.

Parama renkama Kaune, Vilniuje, Elektrėnuose, Palangoje, Šiauliuose,  Klaipėdos rajone, Kretingoje, Kėdainiuose ir Jonavoje - Gėlynų g. 40. Susisiekti iš anksto galite su Aurimu Šleževičiumi Tel. Nr.: (8 672) 33 802.

Su Ukraina – nuo karo pradžios

Nuo pat karo šioje šalyje pradžios, Aurimas ėmėsi iniciatyvos ir visomis savo išgalėmis padeda Ukrainos žmonėms ir kariams. Jonavietis aukodamas savo asmeninį ir šeimos laiką, resursus ir finansinius išteklius, renka labdarą, organizuoja siuntinių rinkimą, bendradarbiauja su kitomis labdaros organizacijomis bei pats sėdęs už vairo važiuoja į karo niokojamą šalį, kur išdalina visą surinktą paramą. Kaip sako pats Aurimas, jau negalėtų suskaičiuoti, kiek kartų kirto Lietuvos sieną.

„Skaičių tikrai pametęs, kiek kartų jau vykau į Ukrainą su pagalbos siuntiniais. Kai prasidėjo karas, pirmomis dienomis pradėjau teikti kokią tik galėjau pagalbą. Pirmiau vykdavau į Lenkiją, parsiveždavau nuo karo bėgančius ukrainiečius, moteris su vaikais, kūdikiais ant rankų. Paskui teko važiuoti ir į pačią Ukrainą, vis gylin, į karo alinamą šalį.

Aukoju kiek galiu. Ir savo asmeninį, ir šeimos laiką, bet man nesvarbu. Mes čia gyvenam kaip tortai, o ten – karas. Ten kenčia žmonės, kariauja, žūsta - graudu. Jiems pagalbos ir paramos reikia čia ir dabar, labai reikia“, - patirtimi dalijasi Aurimas.

***

Taip pat, kad Velykinis konvojus į Ukrainos rytus pajudėtų, parama renkama kurui.  

Swedbank: LABDAROS IR PARAMOS FONDAS SAFEHAVEN LT

LT347300010171501943

Plačiau apie akcija ir paramos rinkimo būdus ČIA.

Contribee: https://contribee.com/safehaven

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: