Sausakimši daugiabučių kiemai - problema, niekaip neapleidžianti mieste gyvenančių vairuotojų kasdienybės. Su ja susiduria ir skaitytojas Darius, kuris tikina neabejojantis, kad vietų aikštelėse padaugėtų tuomet, jei iš jų būti patraukti nenaudojami automobiliai.

Stovi nenaudojami?

,,Gyvenu Chemikuose. Vietų automobiliams vėliau grįžus - nebėra. Kaip ir suprantu, kad daug gyventojų, kas pirmesnis - tas gudresnis. Visgi, žiemą pasimatė, kiek daug tų transporto priemonių tiesiog nenaudojamos: stovi užpustytos nuo pirmų pūgų ir niekas jų net nepajudina.

Kiek žinau, nenaudojamos transporto priemonės negali stovėti bendro naudojimo aikštelėse. Kokios taisyklės galioja?", - teiravosi vyras.

Apie taisykles

Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius ne kartą yra aiškinęs, kad transporto priemonių savininkų pareigos nustatytos Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. Taigi, transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė arba kurios negalima eksploatuoti.

,,Neeksploatuojama laikoma tokia transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį.

Transporto priemonė, kurios negalima eksploatuoti, tai tokia transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė", - jau anksčiau aiškino viešosios tvarkos pareigūnai.

Užtraukia baudą

Jei transporto priemonė stovi daugiabučio namo kieme nejudinama, tačiau yra techniškai tvarkinga (nesustabdytas ar nepanaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme), taip pat nėra akivaizdžių trūkumų, dėl kurių negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį, tokiu atveju nėra ir administracinio nusižengimo.

Neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams).

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį administracinį nusižengimą gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: