Jonavietis sportininkas Natas Stupak žinomas ne tik mūsų kraštiečiams. Mišrių kovos menų sportininkas ne kartą garsino Jonavą Lietuvoje ir už jos ribų. Natas Stupak skynė pergales jau nuo 2016 metų, kuomet yra tapęs daugkartiniu  Lietuvos,  Estijos ir Ukrainos Kudo čempionatų nugalėtoju.  Jaunojo sportininko trofėjų kolekcija nuolat papildoma ir SWAT, KOK turnyrų bei kikbokso čempionatų trofėjai. O šį savaitgalį, kovo 25-26 dienomis Kaune įvykusiame atvirajame WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo kikbokso čempionate, kurį organizavo Lietuvos kikboksingo federacija, jonavietis Natas Stupak, savo svorio kategorijoje (iki 67 kg) tapo Lietuvos kikbokso čempionu.

Jonaviečio čempiono priešininkas kovojo nestandartiškai

Pirmąją ir antrąją WAKO čempionato dienas, trijose ringo disciplinose kovojo šešių šalių atstovai - Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Moldovos ir Ukrainos. Iš viso čempionate dalyvavo 151 sportininkas, pirmąją čempionato dieną įvyko 50 kikbokso kovų, antrąją finalų dieną – 37 kovos. Kalbėdamas apie iškovotą pergalę, Natas Stupak pripažįsta, kad finalo priešininkas, kurį jam pavyko nugalėti, kovos ringe elgėsi nestandartiškai. 

„Pirmąją čempionato dieną vyko pusfinaliai, taip sutapo, kad patekau į ketvirtfinalį. Pirmą dieną į kovą dėl finalo stojau su jaunu, patirties daug neturinčiu, bet charakterį parodžiusiu kovotoju. Pirmąjį raundą laimėjau, nes po truputį spausdamas varžovą, rinkausi taškus ir neleidau jam pagalvoti apie pergalę. Antrame raunde įjungiau dar didesnį spaudimą, atlikau daug taiklių smūgių ir teisėjas buvo priverstas stabdyti kovą. Apie pirmąją kovą pasakysiu taip: viskas, ką atlikau salėje pirmoje kovoje, daug kas pavyko ir tai leido iškovoti pergalę.

Finale koviausi su labai pajėgiu varžovu, kuris, nors buvo ir tos pačios svorio kategorijos, bet buvo ir aukštesnis, ir stipresnis, agresyvaus charakterio ir paruošęs nepatogią taktiką, labai mane išvarginęs, tačiau man pavyko jį nugalėti. Priešininkas stengėsi mane palaužti smūgiuodamas nestandartiniais smūgiais, iš kelių, kas yra ne mano stilius, tačiau nepasidaviau jam, vadovavausi profesionalios kovos taisyklėmis ir sugebėjau išplėšti pergalę“, - apie iškovotą  Lietuvos kikbokso čempiono titulą pasakojo Natas Stupak.

Čempiono titulas atveria ateities perspektyvas

Pasak jaunojo sportininko N. Stupak, išplėšta sunki čempiono pergalė jam reiškia ateities perspektyvas – dalyvavimas svarbiausiose šiais metais tarptautinėse varžybose: atviruose kitų šalių WAKO kikbokso čempionatuose, WAKO pasaulio taurės varžybose, WAKO Europos vaikų, jaunių ir jaunimo čempionate, kuris vyks Turkijoje ir WAKO pasaulio suaugusiųjų kikbokso čempionate, kuris vyks Portugalijoje.

„Kalbėjom su treneriais, organizatoriais ir aiškėja, kad kelių mėnesių bėgyje bus formuojama visų svorio kategorijų kikbokso nugalėtojų rinktinė, kuri rugpjūčio mėnesį dalyvaus Europos čempionate, o lapkričio mėnesį – Pasaulio čempionate. Manau, kad ši mano pergalė ir tokios ateities perspektyvos džiugina ne tik mane, bet ir mano šeimą, trenerius, draugus, mokytojus. Taip garsinama ne tik ši sporto šaka, bet ir pats mūsų Jonavos miestas, iš kurio esu kilęs“, - džiaugsmo neslėpė sportininkas.

Iškovoti pergalę nėra taip lengva

Natas Stupak neslepia – iškovoti pergalę nėra taip lengva. Įdėta daug pastangų, darbo, išlieta daug prakaito treniruočių salėse.

„Šiam čempionatui intensyviai ruošiausi du mėnesius. Treniravo du treneriai - pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais po porą valandų mokė treneris Ignas Barysas, o antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais ugdė treneris Olegas Šaškovas. Beveik neturėjau laisvo laiko, visą dėmesį skyriau tik mokslams mokykloje ir poilsiui tarp treniruočių.

O treniruočių metu būta visko. Ir ašarų, ir išlietų nervų, ir keiksmų, nenaudingo maisto ribojimo. Tai buvo bene vienas sunkiausių mano pasiruošimų per visą karjerą. Bet ant nugalėtojų pakylos neužmigsiu, skirsiu savaitę poilsiui ir vėl kibsiu į treniruotes, nes balandžio pabaigoje vėl nusimato varžybos“, - pasakoja kikbokso čempionas.

Sportuoja nuo mažumės ir turi didelių planų

„Dar būdamas 10 metų pradėjau sportuoti ir tai, manau, buvo tik pirmieji žingsniai. Nemažai pergalių pasiekiau su sporto klubu „Cunamis“. Tačiau profesionalus sportas, pažengę treneriai ir aukšto lygio varžybos į mano gyvenimą atėjo maždaug prieš pusantrų metų, kai perėjau į sporto klubą  „Fightersland“, - kalbėjo Natas Stupak ir atskleidžia, jog turi nemažų ateities planų.

Pasak sportininko, jo siekis tapti pasaulinės organizacijos kikbokso čempionu ir turėti „Glory“ čempiono diržą.

Jaunasis jonavietis apie būsimas kovas nuolat praneša socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram bei kviečia jonaviečius palaikyti savo krašto sportininką.

Natas Stupak už pasiektas pergales, už nenuilstamą palaikymą dėkoja savo tėvams, draugams ir treneriams Ignui Barysui ir Olegui Šaškovui. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: