Prieš kelis metus skelbta, kad Rimkuose, sklype šalia P. Vaičiūno ir Chemikų gatvių kampo, bus projektuojamas naujas parkas, o 2021-ųjų rudenį čia pasodinti ir pirmieji medžiai: 40 europinių liepų ir šeši sidabriniai klevai. Nors šių metų rajono biudžete ir numatytos lėšos tęsti Rimkų parko įrengimą, tačiau redakcijai jonavoszinios.lt paskambinęs jonavietis pasigedo čia vykdomų pavasarinių darbų.

„Jau pavasaris, laikas sodinti medžius, krūmus, tvarkyti aplinką, tačiau jokių veiksmų nematau būsimame Rimkų parke. Kažkada truputį padirbėjo, pakapstė, neužbaigė ir dingo. Tai ar bus parkas, ar taip ir nuplaukė graži iniciatyva?“, - nuogąstavimus dėstė jonavietis.

Susisiekus su Jonavos rajono savivaldybės administracija gautas atsakymas, kodėl strigo Rimkų parko įrengimas.

„Kaip žinote, Rimkų parko įrengimo darbai turėjo prasidėti jau praėjusiais metais, tačiau paskelbtą viešąjį konkursą laimėjo nevykęs rangovas, kuris nesugebėjo pradėti darbų. Šiam projektui skirti 100 tūkst. eurų perkelti į šių metų biudžetą, tačiau per metus viskas smarkiai pabrango, labai daug biudžeto lėšų kainavo šildymo kompensacijos gyventojams, todėl gali būti, kad numatytų pinigų darbų pradžiai nebeužteks.

Bet kokiu atveju, parko idėja yra gyva, tik reikia daugiau laiko perskaičiuoti galimas išlaidas ir pasiruošti naujam darbų pirkimui. Gali būti, kad prie šio klausimo dar sugrįš ir naujoji rajono taryba“, - rašoma atsakyme.

Primename, kad Rimkų parko įrengimo sutartis buvo pasirašyta su UAB „Losrita“, tačiau rangovui nepradėjus dirbti, 2022-ųjų rudenį sutartis buvo nutraukta. Įmonė „Losrita“ yra kėlusi rūpesčių ir kitame objekte – vėluojant įrengti pėsčiųjų takus nuo Chemikų g. 140 iki A. Kulviečio g. 18, įmonei priskaičiuoti delspinigiai. (Plačiau apie tai ČIA).

Grįžtant prie minties apie šių metų darbus Rimkų parke, savivaldybės administracija patikslina skaitytojo nuogąstavimus ir paaiškina, kad įrengiant parką pirmiausiai būtų vykdomi statybos darbai, t.y., kasimo, takų, komunikacijų įrengimas, bet ne medžių ir krūmų sodinimas.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: