Portalas jonavoszinios.lt šių metų sausio mėnesį jau rašė, kad Jonavoje įkurta įmonė „Militera“ šią vasarą ketina pasiūlyti analogų neturinčią naujovę Baltijos paplūdimiams ir šiandien šis ketinimas įgyvendintas. Prie Joninių slėnio esančiame paplūdimyje jonaviškiai pirmieji išbandė skęstančius žmones gelbėjantį autonominį robotą. Jau kitą dieną, birželio 14 – ąją, šis naujas įrenginys iškeliaus į Neringos paplūdimį.

„Mes džiaugiamės, kad Jonavos miesto vardas garsinamas Lietuvoje. Šiandien mes pirmieji išbandom analogų Lietuvoje neturinčią technologiją – autonominį robotą gelbėtoją vandenyje. Norim patys įsitikinti kaip jis funkcionuoja, kokia jo reakcija į vandenį ir pan. Toks nuotoliniu būdu valdomas robotas bus pirmasis ir kol kas vienintelis Lietuvoje . Šio roboto pagrindinis uždavinys, kuo greičiau atplaukti iki skęstančiojo ir atlikti plausto ir plūdės funkciją, iki kol skęstantį žmogų pasieks gelbėtojai. Rytoj jis iškeliauja į Neringos paplūdimį, vėliau bus pristatytas tarptautinėje parodoje. Įmonė „Militera“  gelbėtojų vandenyje gamintojų atstovai Lietuvoje, juos čia prižiūrės ir teiks techninį aptarnavimą“, - šypsosi UAB „Militera“ direktorius Elmantas Mickevičius.

Šiandien mes pirmieji išbandom analogų Lietuvoje neturinčią technologiją – autonominį robotą gelbėtoją vandenyje.

Robotai - gelbėtojai apsaugos gelbėtojus nuo rizikos ekstremaliomis oro sąlygomis: jie valdomi nuotoliniu būdu nuo kranto, čia sumontuotos vaizdo kameros, turi paieškos sistemas ir  gilumines paieškos sistemas. Su šiais robotais – gelbėtojais žmogui nebereikės rizikuoti savo gyvybe gelbstint kitą žmogų. Skęstantysis paprasčiausiai įsikibs į atplaukusį robotą - gelbėtoją ir bus parplukdytas į krantą.

Vieno tokio roboto gelbėtoja kaina 14 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video: