Savaitgalį socialiniuose tinkluose sklido informacija, jonaviečių perspėjimai, kad įtartinai (galimai Romų tautybės moterys) klibina durų rankenas ir tikrina, ar užrakintos. Sekmadienį pasirodė kitas perspėjimas, kad galimai ukrainiete apsimetanti romų tautybės moteris beldžiasi į namus ir prašo paremti pinigais.  Gyventojai ragino vieni kitus būti budriems ir rakinti namų duris, neįsileisti įtartinų asmenų.

Susisiekus su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu ir pasiteiravus, ar buvo gauti pranešimai policijoje apie įtartinus asmenis Jonavos rajone, gautas štai toks atsakymas:

Per praėjusį savaitgalį, nuo vasario 24 d. iki vasario 26 d., gautas vienas pranešimas apie tai, kad Jonavos rajone asmuo galimai mėgina patekti į svetimą butą.

Vasario 25 d., sekmadienį, apie 22.30 val. Jonavoje, Chemikų g., nepažįstamas asmuo trankė buto duris ir mėgino patekti į butą. Atvykę policijos pareigūnai nurodytu adresu apžiūrėjo bendro naudojimo laiptinę ir jos prieigas, tačiau įtartini asmenys jau buvo pasišalinę iš įvykio vietos. Pranešėjas pretenzijų neturėjo.

Pareigūnai ragina gyventojus rūpintis savo turtu, rakinti automobilius ir namų duris, nelaikyti daiktų laiptinėse ar kitose viešose vietose. Pareigūnai taip pat pataria neatidaryti durų nepažįstamiems ar neprisistatantiems asmenims bei tikrinti informaciją apie juos ar jų minimą paramos rinkimo iniciatyvą. Pasitaiko atvejų, kai pinigų prašytojai sugalvoja įvairias apgaulingas istorijas ir prisidengia įvairiomis socialiai pažeidžiamomis asmenų grupėmis.

Kilus įtarimui dėl galimai neteisėto pinigų rinkimo ar sukčiavimo atvejo bei kitų nusikalstamų veikų, raginama apie tai pranešti policijai skambinant telefonu 112 arba elektroninių paslaugų sistemoje ePolicija (www.epolicija.lt).

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: