Gegužės 1-ąją Jonavoje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. 

Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir  vertina motinystės etapą Susirinkome su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame  jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą. 

Pasirinkome lengvus ėjimo renginius, kad pasivaikštant kartu turėtumėte progą pakalbinti vienos kitas ir  iš tiesų išgirsti KAIP jūs jaučiatės, su kuo dalinatės vaiko auginimo pareigomis, kas JUMS padeda atstatyti  jėgas esant nuolatinės vaiko priežiūros etape. 

Kaip teigia tyrimai daugumoje pasaulio valstybių, 1 iš 5 moterų patiria psichikos sveikatos sunkumų po  gimdymo, - tai gali pasireikšti kaip nerimas, pogimdyminė depresija, psichozė ar kiti sutrikimai. Tačiau  neturime laukti diagnozės, kad pripažintume ir išdrįstume pasidalinti, jog jaučiamės pavargusios.  Leiskime viena kitai jausti, kad esame dalis didelės bendruomenės, kurioje kartu šis etapas gali būti  žymiai lengvesnis. 

Šiuos ėjimo renginius įvairiuose Lietuvos miestuose organizavo “Mama mums rūpi” savanorės ir  partnerės – moterys, kurios buria mamų bendruomenes ir kurioms svarbu kaip JŪS jaučiatės! 27  prisijungę miestai yra dar vienas patvirtinimas, kad visur mamos jaučiasi labai panašiai. 

Turėti sunkumų nėra gėdinga, nors juos imtis spręsti gali prireikti drąsos. Paprastai moterys, pagerėjus  būsenai, gailisi, kad pagalbos nesikreipė anksčiau ir tiek daug savo gyvenimo laiko praleido kentėdamos.  Tad nelikite vienos, nes KARTU esame stipresnės!

,,Judesio alchemija" inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: