Š. m. birželio 30-ąją Jonavoje buvo surengta pirmoji akcija, kvietusi gyventojus nemokamai ir be išankstinės registracijos pasitikrinti dėl odos vėžio. Tą dieną prie akcijos registracijos nusidriekė milžiniškos eilės, o savo apgamus ar kitus odos darinius pasitikrino apie 240 gyventojų. Jonavoje nesant konsultuojančio onkologo, akcijos sėkme beveik nebuvo abejojama. (Plačiau apie tai ČIA.) Deja, ne visus atvykusius suspėta patikrinti tą vasaros dieną, tad nuspręsta, kad akcija bus kartojama rudenį.  

Pagal patvirtintą Jonavos r. savivaldybės tarybos Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, kurioje numatytos priemonės onkologinėms, profilaktinėms patikroms, antroji odos vėžio prevencinė akcija bus organizuojama lapkričio 10 d., nuo 13 val. iki 17 val. Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) patalpose.  

,,Vasaros metu pirmoji organizuota akcija pasitvirtino ir net pranoko lūkesčius, todėl lapkričio 10-ąją  akcija kartojama ir kviečiame gyventojus nemokamai pasitikrinti odos darinius. Atsižvelgiant į šaltesnį sezoną, akcija bus organizuojama mūsų įstaigos vidaus patalpose.

Iš anksto prašome gyventojų kantrybės, supratimo, nes spėjame, kad ir vėl kartosis itin didelis susidomėjimas šia akcija. Gali tekti palaukti eilėje, galimai visų norinčių ir nespėsime patikrinti, tačiau esame nusiteikę didesniam gyventojų srautui. Susiplanavome, kad žmonės bus apžiūrimi dviejuose kabinetuose, numatėme, kur bus laukiamoji patalpa, o kol gyventojai lauks odos patikros, priminsime jiems ir apie kitas vėžio profilaktines programas, sudarysime galimybę susipažinti su prevencinėmis programomis. Tuo pat metu mūsų specialistai galės individualiai pakonsultuoti dėl prevencijos, peržvelgti ligonių kasų finansuojamas programas, esant poreikiui ir užregistruoti ar parašyti siuntimą prevencinėms paslaugoms gauti”, - pasakoja Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė.  

Kaip ir šią vasarą, taip ir lapkričio 10-ąją į Jonavą atvyksta Astos Dumbliauskienės odos klinikos gydytojos dermatovenerologės Asta Dumbliauskienė ir Nastasija Savickaja. 

Registracija bus vykdoma vietoje, asmens dokumentų turėti nebūtina. Akcijos metu, dėl statistinių duomenų, bus prašoma nurodyti tik savo vardą, pavardę ir amžių. Norintys pasitikrinti odos būklę bus prašomi pasirašyti sutikimą medikų apžiūrai.  

Rekomenduojama apsirengti patogiai, laisvai, kad medikai galėtų apžiūrėti odos darinius. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: