Birželio 21-ąją į Jonavą atvyko Ukrainos Smilos miesto meras Sergejus Ananko (Сергій Ананко), Smilos miesto tarybos sekretorius Jurijus Studans (Юрій Студанс) ir miesto tarybos narys, komunalinės įmonės „Komunalininkas“ („Комунальник“) direktorius Maksimas Gluščenko (Максим Глущенко).

Mūsų mieste svečius pasitiko mero pavaduotoja Birutė Gailienė, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė, tarybos narys Erlandas Andrejevas. Delegacija aplankė "Lietavos" mokyklą, kur šiuo metu mokosi bene didžiausia dalis iš Ukrainos atvykusių vaikų, svečiavosi ir savivaldybės suteiktose apgyvendinimo pabėgėliams patalpose, susitiko su  Jonavoje gyvenančia pabėgėlių iš Ukrainos bendruomene.

Kaip Jonavos r. socialinių paslaugų centre (SPC) kalbėjo mero pavaduotoja Birutė Gailienė, delegacijai pristatydama SPC veiklą, tai yra įstaiga, kuri rūpinasi karo pabėgėliais. Ir nuo pat pradžių centro direktorė Valentina ir jos komanda rūpinosi beveik visais su tuo susijusiais klausimais.

Jonavos r. SPC direktorė dr. Valentina Demidenko, kuriai tik vakar įteiktas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimas "Gerumo Žvaigždė" už indelį socialinėje srityje, integruojant pabėgėlius Lietuvoje, susitikimo su delegacija metu kalbėjo, jog karas išvijo žmones iš savų namų, todėl bent jau čia, Jonavoje, stengiamasi sukurti jiems namų atmosferą.

„Taip jau atsitiko, kad karas žmones atvedė pas mus, todėl mūsų užduotis, padaryti viską, kad jų buvimas čia būtų komfortiškas, kad jie jaustųsi kuo ramiau, laisviau ir geriau, tiek, kiek tai yra įmanoma taip jaustis svetimoje šalyje. Į mūsų centrą dažnai ateina moterys, vėliau pažiūrėsime, kuo dienos centre užsiima vaikai, parodysime trumpametražinį filmą, kokia yra mūsų centro veikla. O šiandien bendraudami tiesiogiai, be tarpininkų, daugiau iš pirmų lūpų sužinosime kaip mes čia gyvenam“, - klabėjo dr. V. Demidenko.    

Ukrainos Smilos miesto meras Sergejus Ananko (Сергій Ананко) kalbėjo, kad aplankius kelias įstaigas ir iš arčiau stebėjus, kaip Jonavoje priimami nuo karo bėgantys ukrainiečiai, jis jaučia didelį dėkingumą mūsų mietui.

„Apsilankėme mokykloje, kurioje mokosi vaikai iš Ukrainos, pamatėme, kur gyvena mūsų žmonės ir esame susižavėti jiems suteiktomis sąlygomis. Mūsų mieste, Smiloje, ganėtinai ramu, ir mes taip pat priimame Ukrainos pabėgėlius iš tų miestų, kuriuose vykdomi kariniai veiksmai, todėl buvo įdomu sužinoti, kaip karo pabėgėliai priimami kitur. Mūsų miestas Smila ir Jonava jau seniai esame partneriai, bendradarbiaujame su jūsų miesto meru ir mero pavaduotoja, ir esame dėkingi ne tik jiems, bet ir visai lietuvių tautai, kad su šiluma ir gerumu priglaudžia mūsų tautiečius. Mes maloniai nustebinti tokiu jūsų gerumu ir dėkojame, kad savo nuostabiame mieste priėmėte beveik 400 ukrainiečių, kad ištiesėte pagalbos ranką mūsų tautai“, - kalbėjo Ukrainos Smilos miesto meras Ananko Sergejus (Ананко Сергій).

Ukrainos partnerio miesto valdžios atstovai Lietuvoje užsiliks kiek ilgiau bei dalyvaus Jonavos Joninių šventėje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: