Praėjusią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dėkojo pasiskiepijusiems nuo koronaviruso mokytojams ir visiems ugdymo įstaigų darbuotojams už supratimą ir rūpestį savo bei aplinkinių sveikata. Tačiau kaip rodo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos(ŠMSM) duomenys, paskiepyti buvo ne visi švietimiečiai, turėję teisę į skiepą. Tokios pačios tendencijos matomos ir Jonavoje.

Vakcinacija tęsiasi 

,,Iki praėjusios savaitės pabaigos paskiepyta 28 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų. Iš viso prioritetinei pedagogų ir kitų švietimo įstaigų darbuotojų grupei priklauso apie 30 tūkst. žmonių", - pasiteiravus apie švietimo bendruomenės vakcinacijos mastus portalą jonavoszinios.lt informavo ŠMSM. 

Kalbant apie Jonavos švietimiečius, čia mūsų rajono savivaldybės gydytojos Renatos Merfeldienės teigimu, suskiepyti 325 ugdymo įstaigų darbuotojai, skiepo atsisakė 125, greitaisiais testais ištestuota 712 švietimo įstaigų darbuotojų.

,,Likęs skaičius - 262, darbuotojai, iš kurio dar skiepysis, nes vis dar vyksta procesas: darbuotojams, kuriems buvo nustatyti teigiami IgG antikūnai ir šiuo metu ne vakcinuojami bei darbuotojai, kurie dėl tam tikrų kontraindikacijų negali būti vakcinuojami, - paaiškino R. Merfeldienė.

Svarbi pandemijos valdymo priemonė

Tęsiant vakcinaciją, redakciją pasiekė ir ne vieno pedagogo klausimas apie tai, ar jų vadovybė turi teisę primigtinai reikalauti, jog šie pasiskiepytų. Reaguojant į tai, ŠMSM pabrėžia, kad skiepas nėra privalomas.

,,Kiekvienas gali laisvai pasirinkti. Tačiau svarbu pabrėžti, kad skiepai yra labai svarbi pandemijos valdymo priemonė, galinti sustabdyti viruso plitimą", - akcentuoja ministerija.

Profilaktinis testavimas - neprivalomas

Kad dalis švietimiečių iki šiol nerimauja dėl vakcinacijos, leidžia spėti ir šiandien ŠMSM išplatintas pranešimas, kuriame - habilituoto medicinos mokslų daktaro, Vilniaus universiteto profesorius Vytauto Usonio bei sveikatos apsaugos viceministrės Živilės Simonaitytės atsakymai į pedagogų iškeltus klausimus.

Juose akcentuojama, jog neprivalomi ne tik skiepai, bet ir profilaktinis testavimas. Atlikti tyrimus privaloma gali būti tik tada, jei fiksuojamas COVID-19 protrūkis konkrečioje įstaigoje.

,,Visgi tiek skiepai, tiek tyrimai visų pirma skirti tam, kad mes visi galėtume grįžti į kiek įmanoma įprastesnį gyvenimą, į mokyklas, darželius, universitetus, savo darbus ir jaustumėmės ten kuo saugiau", - paaiškinta pranešime.

Prof. habil. dr. V. Usonis atkreipia dėmesį, jog atsisakęs skiepijimo ar ligos kontrolės, t. y. testavimo, žmogus rizikuoja ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikata. Šioje sudėtingoje situacijoje, kurioje dabar esame, tai labai reikšminga.

Kitus pedagogų keliamus klausimus ir atsakymus į juos galite rasti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: