Dėl intensyvių kelio remonto darbų, ypač aplinkkelio statybos, planuojamo Žeimių gatvės uždarymo dėl žiedinės sankryžos įrengimo, Jonavos autobusams laikytis tvarkaraščių tampa vis sunkiau. Tam tikromis piko valandomis vėlavimai gali siekti 30-40 minučių, o maršrutuose Jonava-Kaunas ir Jonava-Rukla situacija dar sudėtingesnė. Apie kylančius iššūkius kalbamės su bendrovės ,,Jonavos autobusai” direktoriumi Otaru Urbanu. 

- Kaip Jonavos autobusams sekasi laikytis autobusų tvarkaraščių, vertinant tai, jog vyksta intensyvūs kelio remonto darbai? 

- Tam tikromis piko valandomis tvarkaraščiai kartais tampa neprioritetiniais, nes svarbiausia yra nuvežti keleivius iki stoties. Vėlavimai, ypač popietinio piko metu, dėl aplinkkelio statybos, gali būti dideli. Planuojama Vasario 16-osios ir Žeimių gatvių žiedinės sankryžos statyba, kuri uždarys gatvę ir sukels dar didesnių iššūkių.

Maršrutai su grafikais galbūt nesikeis, bet vis dėlto vėlavimų bus tikrai daug. Todėl iš anksto atsiprašome savo keleivių.  

Numatyti eismo situaciją piko metu yra sudėtinga, nes ją įtakoja automobilių srautai ir galimos avarijos. Todėl prašome keleivių kelionę planuoti iš anksto ir numatyti bent 40 minučių papildomo laiko, ypač keliaujant maršrutu Jonava-Kaunas, ypač penktadienio vakarais.

- Vertinant aplinkkelio statybas pirmomis dienomis, maršrutu Jonava - Rukla keliavote pusantros valandos. Ar šiuo metu situacija šiek tiek sušvelnėjo?  

- Iš tiesų, situacija kasdien keičiasi. Būna dienų, kai atvažiuojame laiku, nes vairuotojai tampa sąmoningesni ir, supratę, jog autobusas važiuoja pagal grafiką, praleidžia mūsų vairuotojus. Tokios dienos mums yra tarsi šventė. Vis dėlto, piko valandomis vėlavimai vis tiek išlieka, ypač maršrutais link Reabilitacijos centro ir Ruklos, kur vėluojama apie pusę valandos.

- Pakalbėkime apie planuojamą žiedinę sankryžą priešais meno mokyklą. Ją įrengiant bus uždaryta viena pagrindinių miesto arterijų - Žeimių gatvė. Ar jau esate susiplanavę apvažiavimus, maršrutus, kaip važiuosite ir kiek laiko vėluosite?

- Tai vėlgi priklausys nuo situacijos Jonavos mieste, nuo eismo intensyvumo.  

Vasarą tikimės mažesnio automobilių srauto ir mažiau problemų, nes žmonės daugiau atostogauja. Galimi nebent neženklūs maršrutų pakeitimai.

Didesni pokyčiai numatomi 2-ojo ir 7-ojo maršrutų autobusams. Dėl Žeimių gatvės žiedinės sankryžos statybos jie nebevažiuos pro bibliotekos stotelę. Keleiviams, kurie įprastai išlipdavo ar įlipdavo šioje stotelėje, reikės vykti į autobusų stotį. Autobusai šiais maršrutais judės Kalnų gatve ir J. Basanavičiaus gatve.

Kauno autobuso trasa ir stotelės liks tokios pačios, šis autobusas atvažiuos į centrą.

Dėl Žeimių gatvės uždarymo vėlavimai tikėtini praktiškai visiems maršrutams. Ypač problematiškas bus važiavimas iš Rimkų ir Kosmonautų mikrorajonų, nes visas srautas suvažiuos į vieną arteriją – Basanavičiaus žiedą ir Kauno gatvę. Dėl to tikimės didesnių spūsčių.

Atsižvelgiant į visas aplinkybes, keleiviams rekomenduojame kelionę planuoti iš anksto ir numatyti daugiau laiko nei įprasta.

-Gal bus pasirūpinta kelio ženklais, apvažiavimo rodyklėmis, draudimu parkuotis kelkraščiuose,  kad autobusas tilptų  pravažiuoti pro siauresnes gatveles?

- Šiuo metu neturime informacijos apie tai, kokius ženklus Via Lietuva planuoja naudoti reguliuodama eismą aplink statomą žiedinę sankryžą. Informaciją apie planuojamus darbus gavome iš Jonavos rajono savivaldybės, kuri patvirtino, kad žiedinės sankryžos statybos darbai prasidės birželio 20 dieną. Su situacija susipažinsime eigoje ir informuosime keleivius apie galimus pokyčius maršrutuose ir eismo ribojimus.

- Aptarėm visus ,,karštuosius" taškus Jonavos rajone. O kaip sekasi važinėti po Kauną, kuris taip pat šiuo metu tvarkomas, remontuojamas?

- Kaune drastiškų maršrutų pokyčių nėra, tačiau remonto darbai šalutinėse gatvėse kelia tam tikrų iššūkių. Dėl to automobilių srautai Savanorių prospekte padidėję, o tai ypač jaučiame visą darbo dieną, ne tik piko metu.

Be to, Kaune jau kurį laiką vyksta ilgalaikiai remonto darbai Islandijos plente, o nuo birželio 10 d. uždarytas ir Sargėnų viadukas. Taip pat remontuojama 9-ojo forto gatvė, todėl automobilių srautai pačiame mieste padidėję. Tikimės, kad vasarą jie šiek tiek sumažės.

Didžiausią įtaką mūsų autobusų vėlavimams vis tiek daro autoįvykiai, ypač Savanorių ir Vytauto prospektuose. Tokiais atvejais tvarkaraščių praktiškai nepavyksta laikytis, nes vietoj įprastų 45–50 minučių kelionė iš Kauno gali užtrukti pusantros valandos.

Dėkojame už supratingumą ir atsiprašome už galimus nepatogumus, susijusius su vėlavimais. Stengiamės kuo tiksliau vykdyti tvarkaraščius, tačiau eismo situacija kartais kelia iššūkių.

-Vertinant atostogų metą ir mažėjančius lengvųjų  automobilių srautus, ar Jonavos autobusų maršrutai keičiasi ir dėl mokinių atostogų?  

- Nuo birželio 25 d., prasidėjus mokinių atostogoms, bus keičiami kai kurių maršrutų reisai. Nevažiuos tie reisai, kurie buvo skirti tik mokinių vežimui. Likusių reisų išvykimo laikas bus koreguojamas atsižvelgiant į tai, kad nebereikės vežti mokinių.

Nors ir bus koreguojami kai kurių reisų laikai, tačiau ženklių pokyčių populiariausiuose maršrutuose, tokiuose kaip Kaunas ir Rukla, kur keleivių srautas didžiausias, nebus.

-Dėkojame už pokalbį ir linkime sėkmės suvaldant iššūkius.

Detalią informaciją apie reisų korekcijas rasite Jonavos autobusų interneto svetainėje ir „Facebook“ puslapyje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: