Šiandien, rugsėjo 27-ąją, UAB „Jonavos autobusai“ pristatė visiškai naują, ką tik sukurtą mobiliųjų įrenginių aplikaciją, kuri leis susimokėti už autobuso bilietą be grynųjų pinigų. Keliaujant bendrovės „Jonavos autobusai“ transportu mieste, bilietą nusiperkat nuskaitant autobuse esanti QR kodą arba mobiliojoje programėlėje „Jonava E-Bus“ įvedus kodą: 111. Oficialiai naujas bilietų įsigijimo būdas veikti pradeda jau rytoj, rugsėjo 28-ąją.

„Šiandien pristatome mobiliąją aplikaciją „Jonava E-Bus“. Tai yra mūsų naujas, nuo niekur nenukopijuotas produktas, kurį sukūrė „Reception IT“. Programėlė labai patogi ir tikimės, kad jonaviečiai ją pamėgs, nes už bilietą susimokėti ji leidžia praktiškai vienu paspaudimu. Toks bilietas galioja 30 minučių ir jo galiojimo laiku galima persėsti į bet kurį kitą autobusą mieste ir tęsti savo kelionę. Bilieto galiojimo trukmė paskaičiuota atsižvelgus į mūsų ilgiausiai trunkantį maršrutą iki „Achemos“ bei įtrauktus ir galimas eismo spūstis“, - pasakojo UAB „Jonavos autobusai direktorius Otaras Urbanas.

Šią programėlę sukurti ir paskatino nuolat brangstančios grynųjų pinigų administravimo operacijos - kasmet bendrovė „Jonavos autobusai“ už grynųjų pinigų tvarkymą (inkasavimą) ir administravimą vidutiniškai išleisdavo apie 12 tūkstančių eurų. Aplikacijos „Jonava E-Bus“  sukūrimas atsiėjo apie 5 tūkst. eurų, tad tikimasi, kad jos naudojimas sumažins grynųjų pinigų operacijas. Taip pat aplikacijos sukūrimui nemažai įtakos padarė ir pandeminė situacija, kuomet buvo raginama atsisakyti grynųjų pinigų atsiskaitymo.    

Anot mero Mindaugo Sinkevičiaus, Jonava siekia būti šiuolaikišku miestu ir šią bendrovės iniciatyvą vertina kaip pažangią.  

„Stengiamės būt modernūs ir įsigyti ne tik elektra varomus autobusus. Manau, jau visi esame pripratę perkant prekes prie BAR kodų, prie Galimybių paso QR kodų nuskaitymo, todėl tikimės, kad dalis gyventojų, kurie naudojasi viešuoju transportu mieste, pripras ir bilietus pirkti be grynųjų pinigų. Žinoma, neturime iliuzijų, kad staiga visi pradės naudotis programėle ir mokėti už bilietus telefonu, tačiau tikimės, kad ilgainiui gyventojai įvertins šio atsiskaitymo būdo patogumą. Be to, rajono tarybai pateiktas sprendimo projektas dėl kainodaros, kuri skatintų ir siūlytų papildomas nuolaidas naudojantis programėle „Jonava E-Bus“, - kalbėjo rajono vadovas pridurdamas, kad ateityje vertėtų turėti bendrą, vieningą bilietą visame Kauno regione, kuomet su vienu QR kodu galėtume keliauti ir į kitus miestus.

Trys pirmieji žingsniai, norint pradėti naudotis mobiliąja aplikacija:

- Parsisiųskite programėlę „Jonava E-Bus“ iš Google Play į telefoną, kuris palaiko ne senesnės kaip „Android 4.4″ programinės įrangos versiją. (Aplikaciją rasite ČIA.

- Prisiregistruokite ir susikurkite „Jonava E-Bus“ paskyrą.

- Papildykite sąskaitą nuo 2 iki 20 Eur, įvedant banko kortelės duomenis. Dėmesio tėvams! Sukūrus savo atžalai paskyrą, Jūs galėsite į savo vaiko sąskaitos balansą pervesti pinigus tikslinėms reikmėms – autobusų bilietams.

 - Pasirinkite bilieto nuolaidą, jei ji Jums priklauso. SVARBU! Už nuolaidos pritaikymą yra atsakingas pats keleivis.

Kaip pažymėti bilietą transporte? Tik trys paspaudimai:

- Įsijungti „Jonava E-Bus“.

- Spausti skenuoti QR kodą esantį ant priekinių autobuso durų, arba suvesti kodą esanti QR kodo apačioje.

 - Spausti „Patvirtinti“ ir rodyti vairuotojui.

Ką matysite ekrane?

- Bilieto galiojimo laiką - 30 min;

- Pinigų sumą, nuskaitytą už bilietą. 

SVARBU! Išsikrovus telefonui ar jam neįsijungus ir dėl to nepateikus bilieto kontrolei, bus laikoma, kad keleivis važiuoja „be bilieto“. Taip pat naudojantis transporto lengvatomis, privalu turėti lengvatą suteikiantį dokumentą ir jį pateikti vairuotojui ar kontrolieriui, to nepadarius bus laikoma, kad keleivis įsigijo mažesnės vertės bilietą.

Atkreipiamas dėmesys, kad ši nauja atsiskaitymo už bilietus forma nepanaikina galimybės nusipirkti bilietą ir už grynus pinigus.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: