Šventojo Jokūbo kelio ženklu – kriaukle – bus pažymėtos kelios dešimtys Lietuvos šventovių, tarp kurių – ir Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia.
Taip siekiama sukurti piligriminio kelio ženklinimo sistemą, o ateityje Šv. Jokūbo kelias drieksis ir Lietuvoje.
Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas. Kelias žinomas jau nuo viduramžių, jam - virš 1000 metų.
Pats kelias, kuriuo, kaip tikima, keliavo ir apaštalavo pats šventasis, eina nuo Šventosios Žemės iki Ispanijos pakraščio – Santjago de Kompostelos. Tačiau daugiausia piligrimų eina šio kelio atkarpa, prasidedančia Prancūzijoje, per visą Ispaniją, o pasibaigiančia Santjago de Kompostelos mieste. Šio kelio ilgis – 800 kilometrų. Nemažai piligrimų pasirenka eiti dalį Šv. Jokūbo kelio arba renkasi trumpesnį maršrutą nuo Portugalijos iki Ispanijos.
Projekto Lietuvoje eiga rūpinsis Kultūros ministerija, taip pat Lietuvoje esanti Šv. Jokūbo draugų asociacija.
Ketinama ne tik sukurti interneto svetainę, tačiau pagaminti šv. Jokūbo kelio piligrimo pasą, sertifikatą, spaudą, kurie būtų skirti žymėti šiame kelyje esančias vietoves.
Šventasis Jokūbas – Jėzaus Kristaus mokinys. Tikima, kad jis krikščionybės mokslą atnešė iki Ispanijos, iš kur jis vėliau pasklido po Europą.
Šventojo Jokūbo ženklas – kriauklė, nes legenda pasakoja, kad keliaudamas iš Jeruzalės iki Ispanijos apaštalas iš pakelės šaltinių kriaukle pasisemdavo vandens.
Kriauklės ženklu žymimos Europos šventovės ir taip tiesiami vadinamieji šventojo Jokūbo keliai, skirti piligrimystei.
Iki šiol per visą Europą besidriekiančių šventojo Jokūbo kelių, vedančių į kriauklėmis pažymėtas šventoves, pabaiga buvo Lenkija, o dabar nutarta pažymėti ir Lietuvos bažnyčias bei kitas vietas ir taip pratęsti šį kelią.
Šv.Jokūbo keliu – 800 kilometrų – 2012 metais keliavo ir Jonavos klebonas Audrius Mikitiukas. Kartu su kitais dvasininkais jis 800 kilometrų įveikė per 26 dienas.

















