Kaip žinia, visuose darbo skelbimuose turi būti nurodytas siūlomas bazinis atlyginimas. Tačiau peržvelgus viešojoje erdvėje publikuojamus darbo skelbimus matoma, kad skelbimą viešinantys asmenys (potencialūs darbdaviai), ne tik kad nenurodo darbo užmokesčio dydžio, bet pasiteiravus apie jį, informacija asmeniui pateikiama neviešai, o privačiomis žinutėmis. Tą pastebi ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI), nuolat tikrindama viešai skelbiamas laisvas darbo vietas. 

„Lietuvos Respublikos darbo kodekso (DK) 25 straipsnio 6 dalis numato, kad darbo skelbime darbdavys privalo nurodyti informaciją apie siūlomo bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio (valandinio atlygio arba mėnesinės algos, arba pareiginės algos pastoviosios dalies) dydį ir (arba) dydžio intervalą, išskyrus įstatymuose numatytus atvejus.

Taigi, jeigu darbo skelbime nėra nurodytas darbo užmokestis, arba darbo užmokesčio dydžio intervalas, tai laikoma DK pažeidimu.

Pranešame, kad Valstybinė darbo inspekcija (VDI) prevenciškai nuolat vykdo patikrinimus, susijusius su tuo, ar darbdaviai tinkamai nurodė darbo užmokestį darbo skelbimų internetiniuose portaluose“, - rašoma atsakyme, pasiteiravus VDI apie darbo skelbimų stebėjimą.   

Panašu, kad nevisi potencialūs Jonavos darbdaviai įsisavino DK nuostatas. Aptikti darbo skelbimai, neatitinkantys reikalavimų, patraukė VDI dėmesį.  

„Paskutinio patikrinimo metu, kuris vyko šių metų gegužės mėnesį, Jonavos mieste ir Jonavos rajone buvo rasti 9 darbo skelbimai, kurie neatitiko DK 25 straipsnio 6 nuostatų reikalavimo. Užfiksavus šiuos neatitikimus, darbdaviams buvo siųsti prevenciniai laiškai, vykdomi papildomi patikrinimai, dėl ko nei vienam darbdaviui nebuvo taikyta atsakomybė, kadangi skelbiamų darbo skelbimų turinio trūkumai buvo pašalinti“, - portalui jonavoszinios.lt atsako VDI, tačiau dėl asmens duomenų konfidencialumo ir apsaugos, konkrečių darbdavių, kurių atžvilgių buvo vykdomi patikrinimai, neatskleidžia.

Tiems darbdaviams, kurie ir toliau nesilaiko DK bei platina darbo skelbimus nenurodę konkretaus darbo užmokesčio, gali būti taikoma atsakomybė. Portalo jonavoszinios.lt duomenimis, VDI teritorinių skyrių dėmesio gali sulaukti mažiausiai dar 7 potencialūs darbdaviai, laisvas darbo vietas siūlantys Jonavos rajone.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: