Praėjusį ketvirtadienį ryte prasidėjo Rusijos karas prieš Ukrainą. Šis karas sudrumstė visos Europos kasdienį gyvenimą ir didžioji dauguma Europos gyventojų reiškia didelį palaikymą ukrainiečiams ginantiems savo šalį. Ne išimtis ir sporto pasauliui atstovaujantys atletai bei treneriai, kurie nenutolsta nuo įvykių Ukrainoje.

Apie susiklosčiusią neeilinę situaciją pakalbinome Jonavos „CBet“ trenerį Paulių Malašauską:

- Matome, jog prasidėjus Rusijos kariniams veiksmams Ukrainoje, neatsiribojate nuo įvykių Ukrainoje ir aktyviai reiškiate nuomonę šiuo klausimu. Kaip manote ar išvis įmanoma atsiriboti nuo tokių dalykų ir tęsti darbus įprastiniu ritmu?

- Manau, jog žmonėms dirbantiems darbus prie kompiuterio dabar yra žymiai sunkiau. Mums, krepšininkams, galbūt yra šiek tiek lengviau, nes kai pradedi sportuoti pasimiršta daugelis problemų už aikštelės ribų. Žinoma, treniruočių metu matosi, kad vieni ar kiti žaidėjai nėra visiškai savimi, bet, mano nuomone, sportas tikrai padeda bent labai trumpam laikui pamiršti šiuos baisius įvykius. 

- Visas sporto pasaulis aktyviai reiškia palaikymą Ukrainiečiams bei skelbia sankcijas Rusijai. Kurie su Ukrainos palaikymu susiję įvykiai jums labiausiai įstrigo, gal patiems teko prisidėti prie vykdomų akcijų? 

- Kuo tik galime, tuo prisidedame. Savaitgalį buvome nuvažiavę padėti savanoriams prie aukojamų drabužių akcijos. Žinoma prisidėjome prie „Blue / Yellow“ pagalbos akcijos. Socialiniuose tinkluose taip pat daugelis komandos narių reiškia didelį palaikymą Ukrainai. Šie įvykiai tikrai labai suspaudžia širdį ir matant visus tuos vaizdus iš Ukrainos pasidaro labai sunku.

Labai džiugu, kad mes esame vieningi ir padedame Ukrainos žmonėms, norėtųsi, jog visada būtume tokie vieningi. 

- Ateinančiose „Betsafe-LKL“ rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“ gal taip pat planuojate kokią bendrą komandų solidarumo akciją? 

- Manau, kad tikrai išreikšime paramą visai Ukrainos tautai, tik kokiais būdais jau nuspręs mūsų klubų vadovai. Jie viską sudėlios dar iki rungtynių, o mes tikrai prisidėsime palaikant ukrainiečius. Pirminis mūsų darbas yra pasiruošti rungtynėms aikštelėje. 

- Jonavos „CBet“ komanda iki rinktinių pertraukos buvo pagavusi gerą bangą ir iškovojo tris pergales iš eilės. Kaip komanda jaučiasi dabar? Ir kai svarbu išlaikyti šią gerą atkarpą kuo ilgiau? 

- Manau, jog visos tos pergalės šiek tiek nusinulino. Jie turėjo sergančių žaidėjų, abi komandos turėjo po vieną atstovą rinktinėse. Labai svarbu išlaikyti pergalių seriją kuo ilgiau, bet tuo pačiu po ilgesnės pertraukos komandoms reiks vėl pagauti savąjį žaidimą. 

Jonavos „CBet“ klubo vadovai priėmė sprendimą, jog visi už bilietus surinkti pinigai sekmadienio rungtynėse su Šiaulių ekipa bus paaukoti karo fronte kovojantiems ukrainiečiams. 

Bilietų kainos vos nuo 5 eurų. 

Prisidėkime visi prie palaikymo karą išgyvenančiai Ukrainai. 

Bilietus platina: Ticketmarket.lt 

Bilietų nuoroda: bit.ly/3snMue2

Jonavos „CBet“ inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: