Jonavos ligoninė šiandien, birželio 11-ąją vykdo masines pratybas, kurių metu simuliuojama geležinkelio katastrofa Gaižiūnų geležinkelio stotyje. Pratybose dalyvauja gausus ligoninės personalas, taip pat Kauno ligoninės krizių komanda ir kariai. Šios pratybos yra dalis civilinės saugos pratybų, kurių tema „Savivaldybės civilinės saugos pajėgų ir ūkio subjektų sąveikos užtikrinimas su karo komendantūra karinio scenarijaus atveju“.

Pagal pratybų scenarijų numatoma 30 sužeistųjų, kurie į ligoninę atgabenti greitosios pagalbos automobiliais ir, jei prireiks, į Kauną bus gabenami malūnsparniu.

Sužeistieji rūšiuojami pagal sunkumo laipsnį: lengvi pacientai nukreipti į terapinius skyrius, sunkūs - į operacines. Pacientams, kuriems reikės sudėtingesnės pagalbos, bus organizuojamas transportavimas į Kauno ligoninę.

Pagal scenarijų, atvykus sužeistiesiems, jie buvo apžiūrėti ir nukreipti į atitinkamas vietas. Buvo imituojamos įvairios situacijos, galinčios kilti realaus nelaimingo atsitikimo metu, pavyzdžiui, elektros dingimas. Pratybų metu buvo naudojama nauja pacientų sekimo sistema, kuri leido realiu laiku stebėti pacientų būklę ir judėjimą ligoninėje.

Pratybų tikslas - išbandyti ligoninės pasirengimą masiniam nelaimingam atsitikimui, pagerinti komandinį ligoninės personalo darbą, išbandyti naują pacientų sekimo sistemą, leidžiančią realiu laiku stebėti pacientų būklę ir judėjimą ligoninėje.

,,Džiaugiamės, kad galime dalyvauti šiose pratybose ir išbandyti savo pasirengimą masiniam nelaimingam atsitikimui. Šios pratybos yra puiki proga pasidalinti patirtimi ir pagerinti bendradarbiavimą tarp institucijų. Svarbu, kad ligoninės būtų pasirengusios ekstremalioms situacijoms, ir šios pratybos yra puikus būdas tai patikrinti", - sakė Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: