Kovo 5 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pakvietė šalies mokyklas įvertinti savo galimybes ir atnaujinti kontaktinį ugdymą pradinukams, prisijungiant prie Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje vykstančio projekto. Savivaldybių buvo prašoma atsakymus pateikti iki kovo 9 -osios darbo dienos pabaigos.

ŠMSM duomenimis, norą prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelio pareiškė 25 savivaldybės ir 59 mokyklos, tačiau tokio noro nepareiškė nei viena Jonavos rajono švietimo įstaiga, kuriose yra pradinės klasės.

„Visos Jonavos rajono ugdymo įstaigos, kuriose mokosi pradinukai,  svarstė ministerijos pasiūlymą grąžinti mokinukus į klases, vykdyti kontaktinį ugdymą. Apklausta dalis pradinukų tėvų, bendrauta su mokyklų tarybomis. Tačiau paaiškėjo, kad rajono ugdymo įstaigų bendruomenės pageidauja daugiau aiškumo dėl testavimo, nuogąstauja dėl galimų naujų susirgimų. Todėl buvo nuspręsta atsižvelgti į išsakytas nuomones ir atsargius vertinimus bei kontaktinio ugdymo pradinukams neatnaujinti“, - teigia Jonavos r. savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Žebrauskas.

Sprendimą grįžti prie kontaktinio ugdymo ar ne galėjo priimti pačios ugdymo įstaigos, pasvėrusios savo galimybes, tinkamai paruošusios bendruomenę, užsitikrinusios ir mokyklos pedagogų, ir tėvų bendruomenės palaikymą.

Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės sprendimu, kontaktinis pradinukų ugdymas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje atnaujintas moksleivių ir pedagogų šeimas patikrinus kaupinių tyrimu metodu. Tiriant šiuo metodu į vieną kaupinį, paprastai – mėgintuvėlį, surenkama daugiausia iki 5 žmonių ėminių. Ėminiai šiuo atveju imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies, taigi tyrimas yra neskausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PRG testas. Jei kaupinio atsakymas teigiamas, yra susisiekiama su tais asmenimis, kurių ėminiai buvo kaupinyje, ir jie pakartotinai tiriami jau PRG testu.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: