,,Lietuvos kelių policijos tarnyba nustatė, kad sparčiai populiarėjančių transporto priemonių – elektrinių paspirtukų ir dviračių – vairuotojai per metus padaro per 12 000 įvairiausių Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Neseniai ir Jonavoje atsitiko skaudi nelaimė paspirtuko vairuotojai, todėl raginame paspirtukų vairuotojams nepamiršti pagrindinių taisyklių, apsaugančių nuo eismo įvykių ir nelaimingų atsitikimų", - savo ,,Facebook" paskyroje skelbia Jonavos bendruomenės pareigūnai.

Čia pat pridėtos ir pagrindinės taisyklės:

Nevažiuoti paspirtuku keliems asmenims. Tai daryti draudžiama. Dviračiu, jeigu nėra tam pritaikyta sėdynių, taip pat negalima važiuoti daugiau, kaip vienam asmeniui.

Dėvėti saugos priemones – šalmus. Policija primena, kad važiuojant paspirtuku ir dviračiu nepilnamečiams (iki 18 metų) šalmas privalomas.

Paspirtukų ir dviračių vairuotojams leidžiama važiuoti tik pėsčiųjų ir dviračių takais, arba dviračių juostomis, o kai jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuojant kelkraščiu ar važiuojamąja kelio dalimi privaloma būti ypač budriems bei laikytis kuo arčiau dešiniojo krašto.

Dviračio vairuotojas važiuodamas šaligatviu privalo duoti kelią pėstiesiems, važiuodamas pro pėsčiąjį privalo sumažinti greitį iki artimo žmogui ėjimo greičio, kuris yra apie 3–7 km/val., ir išlaikyti saugų atstumą. Tos pačios taisyklės galioja ir paspirtuko vairuotojams.

Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.


 Vykstant per pėsčiųjų perėją, paspirtuką reikia vestis kaip ir dviratį. Per pėsčiųjų perėjas „skrajojantys“ paspirtukininkai kelia grėsmę pėstiesiems ir sau.


 Dviratis ar paspirtukas turi būti saugūs: veikiantys stabdžiai ir garso signalas, priekyje šviečiantis baltos spalvos žibintas, gale - raudonos, šonuose – oranžinės spalvos atšvaitai.


 Nevažiuoti dviračiu ar paspirtuku pavartojus alkoholio.


Žemiau informatyvi atmintinė dviratininkui ir paspirtukų vairuotoju: 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: