Sveikatos apsaugos ministerija stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į sveikesnius produktus. Lietuvos rinkoje yra nemažai produkcijos, kurioje per didelis kiekis cukraus, druskos, sočiųjų riebalų rūgščių, per mažas kiekis skaidulinių medžiagų. Bet vis dažniau pastebima geroji praktika ,,Rakto skylutė“, prie kurios jungiasi vis daugiau maisto produktų gamintojų ir ūkininkų. 


,,Rakto skylutės“ simboliu pažymėti maisto produktai nėra dietiniai, tačiau jų sudėtis yra palankesnė sveikatai. 

,,Rakto skylute“ pažymėti maisto produktai turi atitikti šias savybes:

  • Šie produktai savo sudėtyje turi mažesnį kiekį cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, tačiau yra praturtinti maistinėmis skaidulinėmis medžiagomis. - ,,Rakto skylute“ pažymėti produktai negali savo sudėtyje turėti saldiklių.
  •  Švieži vaisiai, uogos, daržovės bei neperdirbti žuvininkystės produktai ir dvigeldžiai moliuskai gali būti pažymėti ,,Rakto skylutės“ simboliu kaip palankesni sveikatai maisto produktai. Tačiau šiuo simboliu negalima ženklinti sulčių, nektarų, džiovintų vaisių.
  • Grūdiniai produktai, pažymėti ,,Rakto skylutės“ simboliu, turi tam tikrą kiekį viso grūdo dalių – daugiau maistinių skaidulinių medžiagų ir vitaminų.
  • ,,Rakto skylutė“ simbolizuoja sveikatai palankesnius, bet ne ekologinius maisto produktus, tačiau šis simbolis gali būti naudojamas kartu su ekologinės žemdirbystės ženklu. 

Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB)  nori pasidžiaugti prie ,,Rakto skylutės“ prisijungus ūkininkei Aldonai Rimdeikienei iš Jonavos rajono, Panoterių kaimo, kuri augina braškes ir česnakus. Gausus braškių derlius džiugina ne tik namiškius, žmonės gali įsigyti jos produkcijos Jonavos turgelyje. Atvėsus orams mes labiau rūpinamės savo sveikata, ieškome natūralių imunitetą stiprinančių priemonių, todėl puikus to pasirinkimas yra – lietuviškasis česnakas. 

Jei norite rinkai tiekti sveikatai palankius maisto produktus ir paženklinti juos ,,Rakto skylutės“ simboliu, prašome kreiptis į Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą el. paštu greta.raskauskiene@jonavavsb.lt arba nurodytais telefonais 8 6 00 87816; 8 349 031064.

Jonavos r. VSB inf. ir nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: