Šiemet pasibaigę mokslo metai pažymėti rekordiniais Jonavos abiturientų rezultatais – jie surinko 25 šimtukus. Dalis jaunuolių gali džiaugtis net keliais šimtukais: trys vaikinai įvertinti trimis, viena mergina – dvejais šimtukais. Kaip pasakoja patys šimtukininkai, tokie rezultatai netikėti ir jiems patiems, tačiau už jų slepiasi ne tik sėkmė, bet ir sunkus, nuoširdus darbas. 


Vienus nujautė, kitų – visiškai ne


Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokinys Augustas Budnikas šimtukais įvertintas už lietuvių kalbos ir literatūros, informacinių technologijų bei anglų kalbos egzaminus.


"Pats netikėčiausias buvo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatas, nes jis man atrodė labiausiai neapibrėžto vertinimo egzaminas. Tiesą sakant, net po paties egzamino nesijaučiau labai stipriai", – kalbėjo A. Budnikas.


Toje pačioje gimnazijoje besimokęs Dovydas Garuckas šimtukus gavo už matematikos, anglų kalbos ir fizikos egzaminuose pademonstruotas žinias. 


"Kalbant apie matematikos ir fizikos šimtukus, jų tikėjausi tiek aš, tiek mokytojos, draugai.Visgi, anglų kalbos egzamino rezultatai tikrai nustebino. 


Anglų kalba mokykloje nebuvo mano stiprybė, tačiau išėjęs iš egzamino mokytojai sakiau, kad tai greičiausiai bus geriausias mano parašytas anglų kalbos darbas", – prisiminė D. Garuckas. 


Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokinys Justas Žuvelis šimtukais įvertintas už anglų kalbos, fizikos, matematikos egzaminus. 


"Sakyčiau, kad nujaučiau, jog galiu surinkti po šimtą balų iš šių disciplinų, bet tikrai nemaniau, jog pasiseks su visomis. Labiausiai nustebino anglų kalbos egzamino rezultatas, nes besimokant mokytoja negailėjo kritikos laiškams, rašiniams, visada rasdavo, ką būtų galima padaryti geriau, kaip subtiliau išreikšti mintis. Taip pat abejonių sukėlė tai, kad šiemet buvo pakeista egzamino kalbėjimo dalis, bet mokytojos suteikti patarimai padėjo nesuklupti ir čia", – džiaugėsi J. Žuvelis.


J. Ralio gimnazijos abiturientė Ula Žvikaitė šimtukus surinko matematikos ir anglų kalbos egzaminuose. 

J. Žuvelis

"Prieš egzaminų sesiją tikėjausi anglų kalbos šimtuko. Matematiką, maniau, išlaikysiu prasčiausiai iš visų penkių laikytų egzaminų. Nepaisant to, matematikos egzaminas nepasirodė labai sunkus ir pasibaigus jam, nujaučiau, kad įvertinimas bus aukštas", – kalbėjo mergina. 


Svarbus mokytojų indėlis 


Prisimindami pasiruošimą egzaminams, jaunuoliai minėjo ir nuolatines pačių pastangas, ir nenuginčijamą pedagogų indėlį. 


"Neabejoju, kad aukštų rezultatų pasiekti padėjo nuoseklus mokymasis nuo pirmos klasės. Mokydamasi įdėjau daug darbo, visada ruošdavau namų darbus, lankydavau pamokas, todėl pavyko išvengti spragų. 
Žinoma, padėjo ir mokytojos, kurios visada ištiesdavo pagalbos ranką motyvuotiems mokiniams. Šalia to, pradėjusi mokytis dvyliktoje klasėje nusprendžiau periodiškai paspręsti praėjusių metų egzaminų užduotis. Visa tai ir padėjo pelnyti aukščiausius įvertinimus", – savo sėkmės paslaptimi pasidalijo U. Žvikaitė.


"Man labiausiai padėjo dalyvavimas olimpiadose. Devintoje klasėje su draugu užsibrėžėme tikslą kartu patekti į  bent vieną respublikinę olimpiadą ir būti pastebėtais. Besiekiant šio tikslo, keturis metus teko savarankiškai gilintis tiek į mokykloje dėstomą medžiagą, tiek į kitus šaltinius, todėl prieš egzaminus tereikėjo viską lengvai pakartoti", – kalbėjo J. Žuvelis.


A. Budnikas akcentavo ne tik mokytojų pagalbą, bet ir rimtą, visad aukštų rezultatų siekti motyvavusį, tėvų požiūrį į mokslus.


"Be abejo, pats taip pat visad norėjau tobulėti", – sakė vaikinas. 


D. Garuckas be pedagogų indelio pamini jam padėjusias asmenines savybes. 


"Ko gero, didelę įtaką turėjo mano smalsumas domėtis viskuo. Esu pastebėjęs, kad turiu ir neprastą atmintį. Tačiau noriu pabrėžti, kad net ir pats protingiausias žmogus  nepasiektų nieko be mokytojų. 


Esu be galo dėkingas visoms mokytojoms, kurios nuoširdžiai stengėsi, dirbo bei padėjo ne tik tobulėti moksluose, bet ir augino kaip žmogų, skatino mane giliau domėtis savo interesais", – kalbėjo D. Garuckas.


Jaudulį jautė ne visi


Ne paslaptis, kad praėjusiais metais pademonstruoti abiturientų egzaminai nebuvo patys geriausi. Ar tai nekėlė papildomo jaudulio šių metų abiturientams? 


"Žinoma, kad kažkiek streso buvo, nes ne kasdien susiduriame su tokiais iššūkiais. Tačiau buvau tikras, jog gana gerai išlaikysiu egzaminus, nes visą laiką atkakliai ir tikslingai mokiausi.


Manau, kad jei gimnazistas kasdien stengiasi įsisavinti bent dalį to, ką mokytojai aiškina, o ne viską atideda paskutiniams mėnesiams, dauguma tikrai gali ramiai išlaikyti visus egzaminus ir pasiekti gerų rezultatų, kad ir kokios nepalankios būtų jų prognozės", – teigė J. Žuvelis.


"Natūralu, kad prieš egzaminus buvo jaudulys, tačiau jis visiškai nesusijęs su praeitų metų mokinių rezultatais. Aš pats sprendžiau tuos egzaminus ir žinojau, kad būtų ir tada neblogai pavykę", – teigė A. Budnikas.

A. Budnikas


U. Žvikaitė prieš egzaminus jautėsi pakankamai rami. 


"Mokykloje teko susidurti su bandomaisiais egzaminais, todėl žinojau jų vykdymo tvarką bei kokių rezultatų galiu tikėtis. Kiek didesnį jaudulį, ko gero, jaučiau prieš lietuvių kalbos egzaminą, bet vos išvydusi šių metų užduotį – nudžiugau ir nusiraminau", – prisiminė U. Žvikaitė. 


Ramiai jautėsi ir D. Garuckas. 


"Maniau  ir manau, kad mokytojos tikrai gerai paruošė mus egzaminams, tad bijoti nebuvo ko. Jei kalbėsime apie pačius šimtukus, jais tu niekada negali būt užtikrintas, todėl laukiau tokių rezultatų, kokių jaučiausi vertas, nenuvertindamas ir savo žinių", – kalbėjo D. Garuckas.


Džiaugiasi visa bendruomenė


Paaiškėjus, kiek šimtukų pelnė Jonavos abiturientai, jais pasidžiaugti suskubo mokyklų bendruomenės – apie rezultatus viešai paskelbta gimnazijų ,,Facebook“ paskyrose. Prie įrašų pasipylė tiek bendramokslių, tiek kitų jonaviečių sveikinimai. Šimtukininkus pasveikino ir Jonavos rajono savivaldybė, už kiekvieną jų moksleiviams įteikusi 200 eurų vertės premijas. Šimtukininkai pripažįsta, kad sulauktas dėmesys išties pradžiugino. 


"Tikrai smagu, kad sunkų darbą vertina tiek artimieji, tiek visa bendruomenė. Sulaukęs sveikinimų pajutau, kad pagaliau buvo įvertintos visos bemiegės naktys, atsipirko iš bibliotekos pasiskolintų knygų kalnas“, – kalbėjo J. Žuvelis. 


"Smagu, kad sunkus darbas buvo pastebėtas ir įvertintas", – sakė U. Žvikaitė.

U. Žvikaitė savivaldybėje vykusių apdovanojimų metu.


"Aš esu gana aktyvus žmogus: groju koncertuose, padedu įvairiuose renginiuose, dalyvauju olimpiadose. Manau, kad daugelis gimnazistų bent kartą yra matę mane scenoje ar sutikę būtent minėtose olimpiadose. Dėl to dėmesio man visada pakako... Kaip ten bebūtų, natūralu, jog skiriamas draugų, mokytojų, pažįstamų dėmesys dabar, kai rankose jau galiu laikyti atestatą su puikiais rezultatais, tikrai džiugina", – pasakojo D. Garuckas. 
Kad sveikinimai nuteikė maloniai pritarė ir A. Budnikas.


Pasirinkimai - skirtingi 


Pasiteiravus apie ateities planus, šimtukininkai atskleidžia, kad nuo rugsėjo planuoja kibti į mokslus universitetuose. 


"Planuoju studijuoti šviesos technologijas Vilniaus Universitete. Jau ilgą laiką žinojau, kad noriu sieti savo gyvenimą su fizika, bet nebuvau tikras, ar noriu studijuoti Lietuvoje. Tačiau planai pasikeitė...  Pastaruoju metu susižavėjau pas mus klestinčia lazerių ir aukštųjų technologijų rinka, tad nusprendžiau, kad daugiausiai galimybių dirbti su visame pasaulyje pripažintais lazeriais turėsiu čia, kur visi šie įrenginiai ir kuriami", – pasakojo J. Žuvelis.


"Aš šiuo metu dirbu, o nuo rugsėjo planuoju pradėti studijuoti Vilniaus universitete. Pasirinkta studijų kryptis – programų sistemos. Tai man yra įdomu ir panašu į tai, ką dabar dirbu", – teigė. A. Budnikas. 


U. Žvikaitė savo gyvenimą sieti norėtų su medicina.


"Dabar mano planuose – darbo ir studijų derinimas. Pasirinkau studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Apie tai, kad studijuosiu mediciną, svajojau jau nuo vaikystės. Jokioje kitoje srityje savęs neįsivaizduoju", – sakė mergina. 

D. Garuckas.


D. Garuckas pasirinko chemijos studijas.


"Jos mane jau seniai domina. Manau, kad būtent tai ir yra svarbiausia. Tikriausiai, studijuodamas dar bandysiu įsidarbinti. Papildomos pajamos, ypač studentui, tikrai nepakenks", – atviravo jaunuolis. 

A. Reipos nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: