Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas tretiesiems bazinės kainoms galiojimo metams: UAB „Jonavos vandenys“ gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, taikys 2,18 Eur/m3 (be PVM) kainą, UAB „Visagino energija“ bus taikoma 3,02 Eur/m3 (be PVM), UAB „Lazdijų vanduo“ – 4,36 Eur/m3 (be PVM) kaina.

„Jonavoje kainos keisis nuo liepos 1 dienos. Gyventojams butuose, mokantiems už geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymą, kainos didėja 31,5 proc. arba 0,52 Eur/m3.  Nors kainos ir didėja, tačiau vertinant vandens kainas kituose miestuose, Jonavoje šis didėjimas nėra ženklus. Pavyzdžiui, imant gegužės 1-osios dienos galiojančias kainas, Jonavoje - viena mažiausių kainų už vandenį. Dabar, pasikeitus kainoms, mūsų mieste kainos vis tiek nebus didžiausios, kaip kad lyginant su Rietavo komunaliniu ūkiu, čia vandens kaina yra 5 Eur/m3, Jurbarko – 4 Eur/m3, po pokyčių Jonavoje bus 2,18 Eur/m3 be PVM. Įsigaliojusias naujas kainas gyventojai pajus nuo rugpjūčio 1 dienos, kuomet bus mokami mokesčiai už liepos mėnesį“, - sako UAB „Jonavos vandenys“ direktorius Romas Keliauskas.

Anot įmonės vadovo, kainų pokyčius lėmė didesnės energetinių išteklių kainos ir dėl to išaugusios elektros energijos sąnaudos technologiniams įrenginiams, investicijų grąža dėl įgyvendinamų investicinių projektų, suskaičiuota daugiau personalo, technologinių medžiagų ir technologinio kuro, gamtos išteklių ir aplinkos taršos mokesčių, šilumos energijos sąnaudų.

„Visi matome, kad viskas brangsta – ir kuras, ir elektra, ir technologinės medžiagos brangsta. Ne išimtis ir mūsų įmonė. Atlikdami tinklų remonto ir kitus gerinimo darbus, turime brangiau įsigyti išteklius, todėl esame priversti didinti geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainas. VERT kainas derino ne tik mums, bet ir kitiems vandens tiekėjams šalyje nuo naujųjų metų, tai buvo neišvengiama“, - sako įmonės vadovas.

Kainų pokyčių sulauks ir individualių namų gyventojai bei verslo atstovai. Ankstesnė kaina individualiuose namuose buvo 1,63 Eur/m3 be PVM, nuo liepos 1 d. bus 2,15 Eur/m3, verslui buvo 1,67 Eur/m3, dabar bus 2,19 Eur/m3  be PVM.

Kaip skelbia VERT, vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas Lazdijų vartotojams sudarys 1,6 proc., Jonavos – 1,37 proc., Visagino – 1,37 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: