Namuose leidžiame daug laisvo laiko. Karantinas ir pandemija parodė, kad visai nebūtina kiekvieną vakarą eiti į naktinį miestą ar ieškoti pramogų, kad gerai praleistumėte laiką. Jeigu tik norite, smagu gali būti ir namuose, kuriuose tik svarbu turėti pakankamai vietos ir noro turiningam laisvalaikio praleidimui. Jeigu norite susikurti tinkamą zoną laisvalaikiui namuose, šis straipsnis kaip tik jums. Apžvelgsime, kokių daiktų bei įrengimų jums galėtų prireikti.

Televizorius

Nori ar nenori, be televizoriaus yra sunku ar net beveik neįmanoma įsivaizduoti namų svetainę. Kadangi daugumoje būstų būtent svetainė yra laisvalaikio zonos centras, reikia negailėti į jį investicijų. Pagal savo svetainės matmenis pasirinkite atitinkamą TV ekrano įstrižainę. Jeigu norite kokybiškų pramogų, savo akiratį susiaurinkite tik iki išmaniųjų (SMART) televizorių su 4K ar didesne ekrano raiška.

Išmanieji televizoriai galės ne tik itin kokybiškai atkurti vaizdą ekrane, bet ir pasiekti YouTube, Netflix ar kitų platformų medžiagą internete. Išmaniuosius televizorius internete geriausiomis kainomis rasite čia.

Patogūs krėslai arba minkštas kampas

Bene svarbiausia detalė laisvalaikio ar poilsio zonoje – minkštas kampas arba patogus krėslas. Tiesa, pastarasis turėtų turėti patogų atlošą kojoms, kad būtų galima pailsėti po sunkios dienos arba patogiai pasižiūrėti filmą ar serialą.

Televizoriaus ir patogaus krėslo ar minkšto kampo kombinacija yra tobula bei neįveikiama. Turėdami minkštą kampą galėsite ne tik patogiai sėdėti, bet ir ant jo prigulti ar priimti keletą svečių.

Daug laisvos erdvės

Laisvalaikio zonoje nesinori, kad viskas būtų užgrūsta ir/ar perpildyta. Kuomet kuriate erdvę, kurioje leisite laisvą laiką, siekite to, kad ant grindų bei visoje patalpoje būtų pakankamai tuščia. Geriau tokią vietą įrengti minimalistiškai ir kiek kukliau, investuojant į svarbiausius daiktus, tačiau geriau nepersistengti perkant aksesuarus, augalus ar dekoracijas, nes jos šiai patalpai per daug praktinės naudos tikrai nesuteiks.

Poilsio zonoje gražiai atrodys vienas ar keli augalai, tačiau čia praverčia erdvė, kurią galite išnaudoti pramogoms su svečiais ar patys sau.  

Kai yra didelė balta siena, verta pagalvoti apie projektorių

Daugumoje didžiųjų miestų yra nemažai būstų, kurie vadinami loftais. Tokio tipo būstas yra kažkada buvusios fabriko ar gamyklinės patalpos, kurios dabar pritaikytos gyvenimui ir buičiai. Tokiuose namuose paprastai dominuoja labai atviros erdvės, aukštos lubos, industrinio stiliaus interjeras bei urbanistinės tendencijos. Loftuose gyvenantys žmonės mielai renkasi kūrybiškai išnaudoti tokias nestandartines erdves. Kadangi nemažoje dalyje tokių namų sienos yra baltos, nebūtina pirkti televizoriaus. Įsigijus projektorių galima sukurti puikią ir itin jaukią atmosferą vaizdą rodant tiesiog ant sienos.

Šiuolaikinis mini projektorius net neužims daug vietos, todėl nereikia sukti galvos dėl to, kur jį prikabinti ar pastatyti. Toks projektorius lengvai tilps ant staliuko ar lentynėlės, kurią pastatysite kitoje kambario pusėje. Turėdami projektorių galėsite lengviau įsijausti į vaizdines ar interaktyvias pramogas.

Staliukas užkandžiams

Kokia pramogų ar laisvalaikio erdvė be kampelio, skirto užkandžiams pasidėti? Iš tiesų, įsigiję nedidelį staliuką, ant kurio galėsite susidėti traškučius ar svečių atneštas vaišes, smarkiai padidinsite laisvalaikio zonos praktiškumą. Nors minėjome, kad ši zona neturėtų būti perkrauta ar perpildyta daiktais, tačiau toks baldas neužims per daug erdvės. Be to, jis ne kartą įrodys savo vertę, kuomet atvyks svečiai arba norėsite žiūrėti filmą, serialą ar TV laidą ir tuo pačiu užkandžiauti.

Išmanus apšvietimas

Laisvalaikio zona turi būti orientuota į komfortą. Dėl vienų ar kitų priežasčių žmonės yra linkę neįvertinti to, kokią didelę įtaką tam turi apšvietimas. Nuo jo pakankamai stipriai priklauso tai, kokie produktyvūs jaučiamės ir tai, kokia bus nuotaika. Jeigu apšvietimą pritemdysite, galite sukurti jaukią ar romantišką atmosferą. Jeigu šviesa bus ryški – patogiau tvarkytis, sportuoti, atlikti kažkokias užduotis.

Įsigijus išmanias LED lemputes ar išmanius šviestuvus, pasidaro gerokai paprasčiau reguliuoti atmosferą kambaryje. Naudodami išmaniajame telefone įdiegtą programėlę galite pakeisti ryškumą, spalvą ar paleisti individualią šviesos programą net nepakilę nuo krėslo ar sofos. Tai komforto garantas jūsų naujai įrengtoje laisvalaikio zonoje.

Taip pat skaitykite: