Nors karantinas visoje Lietuvoje pratęstas iki 2021 m. gegužės 31 d. 24:00 val., tačiau nuo šiandien, balandžio 22-os leista atnaujinti veiklas lauko kavinėms ir barams. Be to, nuo šiandien, paskiepytiems ir persirgusiems žmonėms  leidžiama lankyti artimuosius ligoninėse, slaugos namuose. Bet peršasi mintis, kad karantino atlaisvinimo džiaugsmus, bent jau šios šiandien rytą, sugadino blogas oras.

Atnaujinta lauko kavinių veikla

Kaip rašoma COVID-19 pandemijos valdymo priemonėse, nuo balandžio 22 dienos veiklą atnaujinti gali viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius. Taip pat nuo šiandien gali veikti maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai, esantys jūrų ir oro uostų keleivių išvykimo terminaluose.

Atgrasė subjuręs ir vėsus oras?

Apvažiavus Jonavos miestą ir pažiūrėjus į kelių kavinių lauko staliukus – vaizdas niūrus. Vieni barai veiklą ketina atnaujinti tik nuo gegužės mėnesio, kitur prie lauko staliukų klientai neprisėdo. Belieka spėlioti, kodėl viešų pramogų išsiilgę miestiečiai neskuba plūsti į barus ir mėgautis karantino atlaisvinimo džiaugsmais - priežasčių gali būti pačių įvairiausių. Viena jų, galimai nemažą dalį jonaviečių atgrasė subjuręs ir vėsus oras, kuris, anot Lietuvos meteorologijos tarnybos, toks išliks artimiausiomis dienomis - įsivyraus vėjuoti, darganoti ir vėsūs orai.

Šiandien daug kur protarpiais lis, vakare šalies vakaruose kai kur kris šlapdriba. Dieną vietomis galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 7–11, vakariniuose rajonuose kai kur 4–6 laipsniai šilumos.

Balandžio 23 d. protarpiais krituliai. Vėjas naktį pietvakarių, vakarų, dieną pereinantis į šiaurės vakarų, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 šilumos, dieną 4–9 laipsniai šilumos.

Kiti pokyčiai nuo balandžio 22 -os

Asmenims, persirgusiems COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenims, paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 vakcina pagal skiepijimo schemą, gali būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu kitiems asmenims.

  • Leidžiami ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų artimi kontaktai.
  • Leidžiama rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
  • Leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
  • Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims leidžiama lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

Leidžiama apgyvendinimo ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda asmeninėms šventėms organizuoti, jei neviršijamas leidžiamas šventės dalyvių skaičius.

Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims leidžiama lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose.

Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims leidžiama lankyti artimuosius visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: