Liepos 17-21 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos ir Oro gynybos bataliono kariai dalyvauja tarptautinėse elektroninės kovos pratybose „Ramšteino sargyba 2023“ (angl. „Ramstein guard 2023“), kurias vienu metu Lietuvoje ir Latvijoje vykdo NATO Jungtinių operacijų centras Uedeme (Vokietija). Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti Karinių oro pajėgų struktūrinius vienetus efektyviai veikti priešiškoje elektroninės kovos aplinkoje.

„Vos pasibaigus NATO viršūnių susitikimui vykstame į pratybas „Ramšteino sargyba 2023“, tad didžiuojuosi savo kariais, kurie intensyviai ruošėsi ir kuriems nestinga motyvacijos vykdyti pavestas užduotis ir tikiu, kad tai yra puiki galimybė treniruotis su sąjungininkais. Apžvalgos radarų operatoriai realiame laike treniruojasi veikti elektroninės kovos aplinkoje, taip pat treniruojama būrių sąveika su taktiniais operacijų centrais“, – sakė Apžvalgos radarų baterijos vadas vyr. ltn.  Aleksas Vaikutis.

Oro gynybininkai šiose pratybose treniruojasi veikti elektroninės kovos aplinkoje ir naudodami apžvalgos radarus teikia savalaikius pranešimus bei raportus. Pratybose taip pat naudojama antžeminė trikdžių stotis ir elektroninių trukdžių skleidimui pritaikytas orlaivis.

Pratybos „Ramšteino sargyba 2023“ yra NATO elektroninės kovos pajėgumų integravimo programos (angl. NATO Electronic Warfare Force Integration Programme) dalis. Programa yra Sąjungininkų sisteminis mokymas, skirtas teikti NATO pajėgoms integruotus ir koordinuotus mokymus veikti nepalankioje elektromagnetinėje aplinkoje. Kasmetines pratybas „Ramšteino sargyba“ organizuoja NATO vyriausioji sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietė ir Sąjungininkų oro pajėgų vadavietė Ramšteine (Vokietija).

 

KOP informacija ir nuotraukos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: