Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Kauno AVMI) informuoja, kad beveik 102 tūkst. Kauno apskrities žemės savininkų sumokėjo apie 6,7 mln. eurų žemės mokesčio: 99 tūkst. gyventojų (5,3 mln. eurų) ir 2,7 tūkst. įmonių (1,4 mln. eurų). Žemės mokesčio dar nesumokėjo apie 40 tūkst. gyventojų, kurie turėtų sumokėti 1,6 mln. eurų ir daugiau nei 400 įmonių, kurios turėtų sumokėti apie 198 tūkst. eurų.  

„Dėkojame visiems, kurie sumokėjo žemės mokestį laiku, o žemės savininkus, kuriems to padaryti nepavyko, kviečiame nedelsti ir mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, primindama, kad finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį.

VMI atstovė taip pat atkreipia dėmesį, kad išsamios žemės mokesčio deklaracijos yra įkeltos į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), mokėtiną sumą taip pat galima sužinoti prisijungus prie Mano VMI. Jeigu gyventojas nesinaudoja VMI e. paslaugomis, o deklaracijos klasikiniu paštu negavo, nes galimai buvo netiksliai nurodęs gyvenamąją vietą, jis mokėtiną žemės mokesčio sumą gali sužinoti ir telefonu 1882.

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Paprasčiausias būdas sumokėti žemės mokestį – per EDS ar Mano VMI. Nurodžius žemės mokesčio sumą ir įmokos kodą, kuris yra 3011, tai galima padaryti ir bankiniu pervedimu, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą (3011).

Savarankiškai visą aktualią informaciją apie žemės mokestį galima sužinoti www.vmi.lt > Domiuosi žemės mokesčiu. Taip pat VMI seminare Kaip sužinoti savo žemės mokestį?, VMI tinklalaidėje, kurią rasite čia.

VMI info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: