Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius vadovauja Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnų atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl sulaikytos Pravieniškių 2-ojo kalėjimo specialistės K. Rupeikaitės, kuri į tarnybines kalėjimo patalpas bandė įnešti draudžiamus nuteistiesiems turėti daiktus. Kalėjimo darbuotoja įtariama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir neteisėtu disponavimu dopingo medžiagomis, turint tikslą jas platinti.
 
Įtariama, kad pagal darbo sutartį įsidarbinusi specialistė K. Rupeikaitė palaikė netarnybinius draugiškus santykius su vienu iš nuteistųjų ir, gavusi jo prašymą už atlygį į įkalinimo įstaigą įnešti ir perduoti dopingo medžiagų, neteisėtai įgijo įvairių Lietuvos Respublikos dopingo medžiagų kontrolės įstatyme numatytų androgeninių steroidų grupei priskirtų medžiagų, o vasario 22 d. šias medžiagas slėpdama drabužiuose specialistė įnešė į Pravieniškių 2-ąjį kalėjimą. Nuteistajam jų neperdavė, nes minėtas medžiagas patikrinimo metu paėmė Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai.
 
Lietuvos kalėjimų tarnybos pareigūnai atlikę kratas įtariamosios namuose, automobilyje, darbo vietose rado ampulių, didelį kiekį įvairių tablečių.
 
K. Rupeikaitei pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.) bei dėl neteisėto disponavimo Lietuvos Respublikos tam tikrų dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Baudžiamojo kodekso 276 – 1 straipsnio 1 d.).
 
Įtariamajai paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir apribotas bendravimas su nurodytais asmenimis.
LR Prokuratūros inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: