Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) iš Kinijos generalinės muitinės administracijos (GACC) gavo notą dėl jautienos, pieno produktų ir alaus eksporto iš Lietuvos į Kiniją sustabdymo.

Pranešime nurodoma eksporto stabdymo priežastis – dokumentų trūkumas.

Norime pažymėti, kad VMVT visada teikia Kinijos ir kitų trečiųjų šalių kompetentingoms institucijos jų prašomą informaciją. Pabrėžiame, kad iki šiol nesame sulaukę iš Kinijos pusės jokio pranešimo dėl esą trūkstamos kokios nors informacijos ar duomenų.

Primename, kad 2020 metais Kinijos atsakingos institucijos vykdė nuotolinį Lietuvos jautienos bei žuvies produktų įmonių auditą, kurio metu kinams buvo pateikti visi prašomi dokumentai. Tuomet jokių priekaištu iš kinų nesulaukėme, o eksportas ir toliau vyko sklandžiai iki praeitų metų pabaigos. 2021 m. Lietuvos gamintojai į Kiniją eksportavo 853 t jautienos, 4615 t pieno produktų (pieno milteliai, laktozė, sūriai) ir 83 t žuvininkystės produktų.

Tokio turinio nota pirma mūsų praktikoje, nes įprastai šalis importuotoja iš anksto nurodo, kokios informacijos jai trūksta arba negavo, ir prašo pateikti papildomai.

Tikimės, kad tai laikinas nesklandumas, ir viliamės, kad bendradarbiavimas netrukus bus atnaujintas.

 VMVT inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: