Vakar jau rašėme, kad liepos 19-ąją Lietuvos žmogaus teisių centro ,,Facebook" paskyroje patalpintas įrašas, kuriame teigiama, kad Jonavoje veikiančiame greito maisto restorane ,,Pilnas Pilvas" kilo konfliktas tarp įstaigos darbuotojų bei romų tautybės klienčių. Akcentuota, kad pagalbos pastarosioms suteikti neskubėjo ir policijos pareigūnai. Čia pat pasisakyta, kad visą tai esą galėjo iššaukti faktas, kad į kavinę atvykę moterys - romų tautybės.

Apie tai portalui jonavoszinios.lt pasisakė ir ,,Pilno Pilvo" vadovybė, ir Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris (plačiau apie tai skaitykite čia). Tačiau konflikto atgarsiai pasiekė ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, kuri viliasi, kad policija išsiaiškins visas įvykio aplinkybes ir visuomenėje paplitusios neigiamos nuostatos apie romus nesutrukdys tyrimą atlikti nešališkai. 

,,Lygių galimybių įstatyme numatyta, kad paslaugų teikėjai (-os) visiems vartotojams (-oms) turi sudaryti vienodas sąlygas gauti paslaugas nepaisant jų tautybės, kilmės, kalbos ir kitų asmens tapatybės požymių. Taip pat draudžiama priekabiauti ir nurodyti diskriminuoti klientus (-es) dėl išvardytų požymių", - komentavo tarnybos atstovė spaudai Izabelė Švaraitė.

Ji teigė, kad tarnyba kol kas negavo oficialaus konflikte dalyvavusių moterų skundo.

,,Bet aprašytos moterys tikrai turi teisę teikti skundą dėl galimo priekabiavimo tautybės pagrindu gaunat paslaugas", - sakė I. Švaraitė.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pabrėžia, kad tais atvejais, kai aptarnaujant asmenis yra išsakomi žeminančio pobūdžio komentarai dėl jų tautybės, nurodoma neaptarnauti romų kilmės asmenų, įžvelgtini Lygių galimybių įstatymo pažeidimo požymiai. Tyrimo pradėjimui reikėtų asmenų skundo.

Pastarąjį pateikti galima lygių galimybių kontrolierei: https://lygybe.lt/lt/eskundas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: