,,Kreipiuosi dėl TPD, pavadinimu ,,Jonavos rajono savivaldybės dalies (karinio poligono ir karinio mokymo teritorijos Ruklos seniūnijoje) bendrasis planas'' bendrojo plano sprendinių.

Šiuo metu vyksta visuomenės supažindinimo su PARENGTAIS JONAVOS SAVIVALDYBĖS DALIES (KARINIO POLIGONO IR KARINIO MOKYMO TERITORIJOS RUKLOS SENIŪNIJOJE) BENDROJO PLANO IR KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS DALIES (KARINIO MOKYMO TERITORIJOS) BENDROJO PLANO SPRENDINIAIS.
Mes, visuomenė šiuo metu - iki 06 02 turime teisę siųsti siūlymus.
Peržvelgę dokumentus pastebėjome, jog kai kurie bendrojo plano sprendiniai pažeidžia mūsų, visuomenės interesus: į perplanuojamą teritoriją pateko mūsų mėgiama, lankoma žemyninė Dumsių kopa su pažintiniu taku, Ešaloto poilsiavietė. (nuoroda į google rezultatus čia:
Dumsių kopos vietoje suplanuota SK_E simboliu pažymėta zona, kurioje "Gali būti statomi kitos paskirties inžineriniai statiniai: Įrengiamos šaudyklos, atraminės sienutės, valdymo bokšteliai iki 25 m; Esant poreikiui įrengiamos pavojingų atliekų surinkimo aikštelės; Statomi lengvų konstrukcijų moduliniai statiniai (karinio mokymo tikslais), bunkeriai; Įrengiami apsauginiai žemės pylimai iki 15 m aukščio."(citata paimta iš planavimo organizatoriaus svetainėje pateikiamų planavimo dok. Nr.1, nuoroda čia: http://kam.lt/.../informacija_apie_parengtus_jonavos...
Ieškodami priežasčių kodėl į plėtros teritoriją pateko rekreaciniai, poilsiniai, visuomenės mėgiami objektai pastebėjome, kad nebuvo gautos planavimo sąlygos, kuriose turbūt galėjo būti pateikta informacija apie lankomą, rekreacijai ir poilsiniams poreikiams tenkinti naudojamą objektą??? (TPDRIS dokumento paveiksliukas prisegtas)
Kreipiamės prašydami konsultacijos - kaip mums, visuomenei elgtis šioje situacijoje, kad būtų apsaugotas teisėtas mūsų interesas į unikalų gamtos ir žmogaus sukurtą objektą?
Pagarbiai - visuomenės, pasirašiusios peticija ,,Išsaugokime Dumsių kopą'' vardu Neringa Ž.", - tokio turinio laiškas buvo išsiųstas minėtoms institucijoms.
Kaip portalui jonavoszinios.lt sakė pati Neringa, tai tik mažas žingsnelis kovos dėl kopos išsaugojimo link.
Gyventojai ir toliau kviečiame pasirašyti peticiją (Ją galite rasti čia).

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: